Pogoda na dziś, 27 lipca. Prognoza pogody na wtorek dla Warszawy [27.07.2021]

2021-07-27 7:02
Pogoda na jutro, 27 lipca. Prognoza pogody na wtorek dla Warszawy [27.07.2021]
Autor: Pixabay Pogoda na jutro, 27 lipca

Prognoza pogody na jutro, 27 lipca dla Warszawy. Synoptycy, którzy przygotowali prognozę pogody na wtorek, 27.07.2021, informują, że mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się gwałtownych burz i ulewnych deszczy. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały 24°C. I choć będzie bardzo ciepło, to słońce schowa się za chmurami. Prognoza pogody na jutro, 27 lipca.

Prognoza pogody na 27 lipca dla Warszawy

Synoptycy informują, że wtorek w Warszawie będzie bardzo ciepły. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały 25°C. W nocy temperatura spadnie do 17°C. Słońce wzejdzie o godz. 4:49, a za horyzontem schowa się o 20:35. We wtorek słońce niestety nie wyjdzie zza chmur. Zachmurzenie będzie bardzo duże.

Warszawiacy powinni przygotować na nagłe załamanie pogody. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami i ulewnymi deszczami. Miejscami niewykluczone są również opady gradu. Gdy ciemne, burzowe chmury spowiją niebo we wtorek nad Warszawą, lepiej pochować wszystko z balkonów i tarasów i nie wychodzić z domów.

"Może się zdarzyć taka sytuacja, szczególnie w dużych miastach, że w części dzielnic będzie burza, a w innych dzielnicach nie spadnie kropla deszczu" - przekazał Szymon Ogórek, synoptyk IMGW. "Takie punktowe burze będą się rozwijać w skali całego kraju" - dodał.

We wtorek słaby zachodni wiatr będzie wiał z prędkością 21 km/h w porywach, jednak może on osiągać prędkość 45 km/h. Jednak gdy przyjdzie burza, może wiatr może być zdecydowanie silniejszy u wiać z prędkością nawet 90 km/h. Ciśnienie w Warszawie wynosić będzie we wtorek 1013 hPa.

Jak podaje IMGW: "Rozpoczęty tydzień to ponownie dynamiczne zmiany w pogodzie. Przed nami ciepłe noce, podczas których temperatura miejscami nie spadnie poniżej 18°C, powrót upałów, ale również intensywnych opadów deszczu oraz burz".

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE