Pogoda na dzisiaj, 28 lipca. Prognoza pogody na środę dla Warszawy [28.07.2021]

2021-07-28 9:42
Pogoda na jutro, 28 lipca. Prognoza pogody na środę dla Warszawy [28.07.2021]
Autor: Pixabay Pogoda na jutro, 28 lipca

Prognoza pogody na środę, 28 lipca dla Warszawy. Synoptycy, którzy przygotowali prognozę pogody na środę, 28.07.2021, informują, że mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się upału oraz gwałtownych burz. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały 32°C. I choć żar będzie lał się z nieba, to słońce schowa się za chmurami. Prognoza pogody na środę, 28 lipca.

Prognoza pogody na 28 lipca dla Warszawy

Synoptycy informują, że środa w Warszawie będzie upalna. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały nawet 32°C. W nocy temperatura spadnie do 17°C. Słońce wzejdzie o godz. 4:50, a za horyzontem schowa się o godz. 20:34. We środę słońce niestety schowa się za chmurami. Zachmurzenie będzie bardzo duże.

Warszawiacy powinni przygotować na bardzo zmienną pogodę. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Miejscami niewykluczone są również opady gradu. Gdy ciemne, burzowe chmury spowiją w środę niebo nad Warszawą, lepiej pochować wszystko z balkonów i tarasów i nie wychodzić z domów.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek radiowozu w Warszawie. Ranny policjant i jego partnerka

W środę słaby południowo-zachodni wiatr będzie wiał z prędkością 7 km/h. W porywach może on osiągać prędkość 12 km/h. Jednak gdy przyjdzie burza, może wiatr może być zdecydowanie silniejszy. Ciśnienie w Warszawie wynosić będzie we wtorek 1013 hPa. Biomet niestety będzie niekorzystny.

Jak podaje IMGW: "Rozpoczęty tydzień to ponownie dynamiczne zmiany w pogodzie. Przed nami ciepłe noce, podczas których temperatura miejscami nie spadnie poniżej 18°C, powrót upałów, ale również intensywnych opadów deszczu oraz burz".

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE