Policyjny pościg na Mazowszu. Staranował radiowóz, chciał przejechać policjanta

2020-12-02 19:42 Alicja Guz
Policyjny pościg na Mazowszu. Staranował radiowóz, chciał przejechać policjanta
Autor: KPP w Sokołowie Podlaskim zatrzymany pojazd

To był policyjny pościg rodem z amerykańskiego filmu. Kierowca forda ani myślał zatrzymać się do kontroli. Gdy drogę zagrodził mu radiowóz, postanowił go staranować i przy okazji przejechać policjanta. Sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie, gdyby do akcji nie wkroczył kierowca TIR-a. Co tam się wydarzyło?

Policyjny pościg na Mazowszu

Poniedziałkowe popołudnie nie należało do spokojnych. W Kosowie Lackim policjanci drogówki zauważyli forda, którego kierujący podczas jazdy rozmawiał przez telefon, trzymając go w ręku. Widząc to przewinienie, funkcjonariusze natychmiast ruszyli za pojazdem. Gdy zbliżyli się do forda, kazali kierowcy natychmiast się zatrzymać. Wówczas 28-latek gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. To był pościg jak w amerykańskim filmie! Policyjny radiowóz wyprzedził uciekiniera i uniemożliwił mu dalszą podróż, zmuszając do zatrzymania. Akcja nabierała tempa. Jeden z funkcjonariuszy podbiegł do kierowcy forda. Wtedy siedzący za kierownicą młody mężczyzna zaczął gwałtownie cofać. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się i zaczął jechać w kierunku policjanta, próbując go przejechać! Na tym jednak nie koniec. Auto jadące z dużą prędkością uderzyło w radiowóz, po czym kierowca ponownie ruszył do ucieczki.

Do akcji kroczył kierowca TIR-a

- Pomimo braku opony, na metalowej feldze kierowca forda jechał z prędkością około 100 km/h, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Między innymi jechał chodnikiem oraz zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, zmuszając kierujących jadących z przeciwnego kierunku do gwałtownego hamowania - powiedział asp. Jakub Więsak z policji w Sokołowie Podlaskim. Całą sytuację zauważył jadący z naprzeciwka kierowca TIR-a. Bez wahania zatrzymał pojazd na swoim pasie jezdni, tak, aby uniemożliwić dalszą jazdę forda. Widząc to, uciekinier próbował zepchnąć z drogi goniący go radiowóz. Wiedział, że w zderzeniu z ciężarówką nie ma najmniejszych szans. Policjanci nie dali jednak za wygraną. 28-latek zatrzymał się i rzucił w pieszą ucieczkę. Funkcjonariusze byli jednak szybsi. Młody mężczyzna po przebiegnięciu kilkuset metrów został zatrzymany przez policjantów i kierowcę ciężarówki. - Uciekinier był agresywny. Został obezwładniony i zatrzymany - poinformował asp. Jakub Więsak.

Za dużo alkoholu

Jak się okazało, młody mężczyzna miał kilka powodów, by uciekać. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazał się również, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami na okres 8 lat… za wcześniejsze ucieczki oraz jazdę po alkoholu. Co więcej, samochód, którym mężczyzna uciekał, kupił kilka dni wcześniej. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz aktualnej polisy OC. 28-latek usłyszał już zarzuty I niebawem odpowie przed sądem. Za samo niezatrzymanie się do kontroli grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Cała Polska dziękuje prezydentowi za otwarte stoki. Kiedy Andrzej Duda otworzy bary z kebabem? Felieton wideo "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 166