Policyjny pościg na Mazowszu. Staranował radiowóz, chciał przejechać policjanta

i

Autor: KPP w Sokołowie Podlaskim zatrzymany pojazd

Policyjny pościg na Mazowszu. Staranował radiowóz, chciał przejechać policjanta

2020-12-02 19:42

To był policyjny pościg rodem z amerykańskiego filmu. Kierowca forda ani myślał zatrzymać się do kontroli. Gdy drogę zagrodził mu radiowóz, postanowił go staranować i przy okazji przejechać policjanta. Sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie, gdyby do akcji nie wkroczył kierowca TIR-a. Co tam się wydarzyło?

Policyjny pościg na Mazowszu

Poniedziałkowe popołudnie nie należało do spokojnych. W Kosowie Lackim policjanci drogówki zauważyli forda, którego kierujący podczas jazdy rozmawiał przez telefon, trzymając go w ręku. Widząc to przewinienie, funkcjonariusze natychmiast ruszyli za pojazdem. Gdy zbliżyli się do forda, kazali kierowcy natychmiast się zatrzymać. Wówczas 28-latek gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. To był pościg jak w amerykańskim filmie! Policyjny radiowóz wyprzedził uciekiniera i uniemożliwił mu dalszą podróż, zmuszając do zatrzymania. Akcja nabierała tempa. Jeden z funkcjonariuszy podbiegł do kierowcy forda. Wtedy siedzący za kierownicą młody mężczyzna zaczął gwałtownie cofać. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się i zaczął jechać w kierunku policjanta, próbując go przejechać! Na tym jednak nie koniec. Auto jadące z dużą prędkością uderzyło w radiowóz, po czym kierowca ponownie ruszył do ucieczki.

Do akcji kroczył kierowca TIR-a

- Pomimo braku opony, na metalowej feldze kierowca forda jechał z prędkością około 100 km/h, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Między innymi jechał chodnikiem oraz zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, zmuszając kierujących jadących z przeciwnego kierunku do gwałtownego hamowania - powiedział asp. Jakub Więsak z policji w Sokołowie Podlaskim. Całą sytuację zauważył jadący z naprzeciwka kierowca TIR-a. Bez wahania zatrzymał pojazd na swoim pasie jezdni, tak, aby uniemożliwić dalszą jazdę forda. Widząc to, uciekinier próbował zepchnąć z drogi goniący go radiowóz. Wiedział, że w zderzeniu z ciężarówką nie ma najmniejszych szans. Policjanci nie dali jednak za wygraną. 28-latek zatrzymał się i rzucił w pieszą ucieczkę. Funkcjonariusze byli jednak szybsi. Młody mężczyzna po przebiegnięciu kilkuset metrów został zatrzymany przez policjantów i kierowcę ciężarówki. - Uciekinier był agresywny. Został obezwładniony i zatrzymany - poinformował asp. Jakub Więsak.

Za dużo alkoholu

Jak się okazało, młody mężczyzna miał kilka powodów, by uciekać. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazał się również, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami na okres 8 lat… za wcześniejsze ucieczki oraz jazdę po alkoholu. Co więcej, samochód, którym mężczyzna uciekał, kupił kilka dni wcześniej. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz aktualnej polisy OC. 28-latek usłyszał już zarzuty I niebawem odpowie przed sądem. Za samo niezatrzymanie się do kontroli grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Cała Polska dziękuje prezydentowi za otwarte stoki. Kiedy Andrzej Duda otworzy bary z kebabem? Felieton wideo "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 166
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE