Półlitrowa butelka alkoholu za 8 złotych? 74-latek poniósł konsekwencje swoich czynów

2022-05-23 22:24
Półlitrowa butelka alkoholu za 8 złotych? 74-latek poniósł konsekwencje swoich czynów
Autor: POLICJA.PL Półlitrowa butelka alkoholu za 8 złotych? 74-latek poniósł konsekwencje swoich czynów

Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali 74-letniego mężczyzną, który w swoim mieszkaniu rozlewał nielegalny alkohol. Emeryt handlował swoimi trunkami. Klienci mogli u niego kupić butelkę przezroczystego płynu za jedyne 8 złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do roku.

Funkcjonariusze z Pragi przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się sprzedażą nielegalnego alkoholu. Z informacji, do których udało im się dotrzeć dowiedzieli się, że do takiego procederu miało dochodzić w jednym z mieszkań przy ul. Radzymińskiej.

Policjanci byli świadkami, jak kilka minut przed godziną 6 rano do wytypowanego przez nich mieszkania wchodzi pewien mężczyzna i po chwili je opuszcza. Wylegitymowali go. Ten przyznał, że przed chwilą zakupił w lokalu 0,5 litra alkoholu za kwotę 8 złotych – przekazała kom. Paulina Onyszko.

Policjanci zabezpieczyli butelkę z trunkiem i postanowili szczegółowo skontrolować mieszkanie przy Radzymińskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wysoko postawiony warszawski urzędnik zatrzymany przed ratuszem. Miał ponad dwa promile!

Emeryt handlował nielegalnym alkoholem

W drzwiach stanął 74-letni mężczyzna. Funkcjonariusze poinformowali emeryta o powodach swojej wizyty po czym przeszukali lokal. – W środku znaleziono 24 butelki o różnej pojemności bez znaków akcyzy oraz trzy półlitrowe plastikowe bańki, każda wypełniona przezroczystą cieczą – dodała kom. Onyszko.

Dodatkowo zabezpieczono również 30 paczek papierosów i gotówkę w kwocie 380 złotych. Pieniądze mogły pochodzić z przestępstwa, więc również zostały zabrane. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia sprawy.

74-latek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty dotyczący nielegalnego wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu napojów spirytusowych. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy można pić alkohol nad Wisłą? Sprawa nie jest oczywista, ale...

CBŚP rozbiło gang. Leki psychotropowe wysyłali m.in. do USA
Sonda
Czy zdarzyło ci się kupić alkohol z niepewnego źródła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE