Polska. Pogoda 29.11.2020: Zimno i mokro w całym kraju

2020-11-29 7:00 Alicja Guz
Pogoda KRAJ 29 11
Autor: Redakcja SE

Niedziela nie będzie zachęcała do długich spacerów. W całym kraju będzie zimno i mokro. Synoptycy zapowiadają opady. Miejscami spadnie również śnieg! Czy to oznaka zbliżającej się zimy? Czy już pora wyjąć czapkę, szalik i rękawiczki? Czym zaskoczy niedzielna pogoda?

Nie mamy dobrych wiadomości. Ostatnia niedziela listopada zapowiada się zimna i mokra. Synoptycy zapowiadają opady w całym kraju. Będą one jednak zróżnicowane. Na północy kraju przeważać będzie deszcz. Z kolei na północy i południu kraju mieszkańcy mogą spodziewać się opadów śniegu. Pozostała część Polski musi przygotować się na nieprzyjemną mieszankę deszczu ze śniegiem. Temperatura również w niedzielę będzie zróżnicowana. Na południu będzie najchłodniej. W Zakopanem termometry wskażą 1 stopień Celsjusza. Miasta położone na południowym wschodzie mogą już liczyć na temperaturę na plusie. A dokładniej 1 stopień Celsjusza. Im dalej na północny-wschód będzie cieplej. W Koszalinie termometry wskażą 5 stopni Celsjusza.

W niedzielę w wiatr trochę ucichnie. Będzie wiał z prędkością między 7 a 21 km/h. W porywach osiągnie maksymalnie 45 km/h. Ciśnienie w całym kraju będzie wyrównane. Utrzyma się między 1021 a 1025 hPa. Biomet niestety na terenie całej Polski będzie w niedzielę niekorzystny. Podpowiadamy, by na niedzielę zaopatrzyć się w ciepłe ubranie oraz zapas pachnącej, gorącej herbaty!

Ogromna awantura w Warszawie. Zablokowano ciężarówkę aborcyjną