Polska. Prognoza pogody 24.01.2021: Sypnie śniegiem i zmoczy deszczem

2021-01-24 7:00 Alicja Guz
POGODA KRAJ ND 24 01
Autor: Redakcja SE

W niedzielę pogoda w Polsce będzie niezwykle zróżnicowana. Sprawdziliśmy, gdzie przyda się parasol, a gdzie ciepłe rękawiczki! Czy zima zaskoczy jeszcze Polaków siarczystymi mrozami i śnieżycami?

W niedzielę pogoda podzieli Polskę. Na zachodzie obędzie się bez opadów. W reszcie kraju synoptycy prognozują zarówno śnieg, jak i śnieg z deszczem. Na biały puch sypiący z nieba mogą liczyć mieszkańcy Koszalina, Łodzi, Warszawy, Kielc, Lublina, Katowic i Zakopanego. Może nie będą to zamiecie śnieżne, ale przynajmniej lekko prószący śnieg pozwoli utrzymać na dłużej zimą aurę. W ciągu dnia temperatury nie spadną poniżej zera, jednak nad ranem i w nocy należy spodziewać się przymrozków. W niedzielę najzimniej będzie w Suwałkach. Tam termometry wskażą zero stopni Celsjusza. Z kolei najcieplej będzie we Wrocławiu (5 stopni powyżej zera) i w Poznaniu (4 stopnie Celsjusza).

Niedziela nie będzie wietrzna. W porywach wiatr będzie osiągał maksymalnie 23 km/h. Ciśnienie niestety będzie niskie. Będzie ono wahać się od 996 hPa do 1000 hPa. Niektórzy mogą w związku z tym odczuwać senność i bóle głowy. Biomet będzie korzystny jedynie w województwach: lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Pogrzeb Marii Koterbskiej