Postawią bloki w cieniu kolosa. Nowe osiedle powstanie w samym centrum Warszawy

i

Autor: mat. prasowe Postawią bloki w cieniu kolosa. Nowe osiedle powstanie w samym centrum Warszawy

Postawią bloki w cieniu kolosa. Nowe osiedle w pępku Warszawy

2022-05-30 22:28

W ścisłym centrum Warszawy deweloper planuje postawić nowe osiedle. Ma powstać tuż przy najwyższym budynku w stolicy i Unii Europejskiej – wieżowcu Varso. Nowe, siedmiopiętrowe bloki mają pomieścić ponad 200 mieszkań, a na ich dachu stanie zielony taras. Wykonawca planuje też postawienie nowego pasażu między ul. Chmielną a Złotą.

W centrum Warszawy zmienia się coraz bardziej. Gdy tylko pojawi się choć trochę wolnej przestrzeni, od razu zęby ostrzą sobie na nią deweloperzy. Tym razem nowo bloki powstaną naprzeciw Varso. Wykonawcą będzie BPI Real Estate Poland. Nowe 243 mieszkania staną przy ulicy Chmielnej. Łącznie z powierzchnią usługową budynki będą miały powierzchnię 11 tys. mkw. Firma poinformowała, że inwestycja otrzymała już zielone światło i wydano zgodę na budowę.

Przeczytaj również: Warszawa. Varso żyje! Młody sokół z Pałacu Kultury odnaleziony

Prace budowlane mają ruszyć już w tym roku. – Najważniejszym wyróżnikiem projektu przy ulicy Chmielnej będzie doskonałe położenie w samym sercu miasta na przeciwko Varso Tower, w odległości zaledwie 6 min pieszo od Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Taras – zachwala projekt Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

Varso coraz bliżej

Na finiszu jest też najwyższy budynek w Warszawie i UE. Varso ma wysokość 310 metrów i na kontynencie prześciga go rozmachem tylko kolos z Sankt Petersburga. Planowe otwarcie stołecznego kolosa ma nastąpić już w 2022 roku.

Rewolucja w centrum Warszawy. Spacer z Rafałem Trzaskowskim
Sonda
Podoba Wam się zwycieski pomysł na rejon ul. Zgody i Złotej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE