Warszawa. Varso żyje! Młody sokół z Pałacu Kultury odnaleziony

2022-05-24 14:15
Warszawa. Varso żyje! Młody sokół z Pałacu Kultury odnaleziony
Autor: Facebook Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół/Pixabay Warszawa. Varso żyje! Młody sokół z Pałacu Kultury odnaleziony

Wspaniałe wieści przekazało Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół. Młody potomek Franka i Gigi Varso odnaleziony! Rozrabiaka w miniony czwartek (19 maja) spadł z 45. pietra Pałacu Kultury i Nauki. Niewiele wskazywało na to, by przeżył upadek, a jednak. Łobuziak trafił do Ptasiego Azylu Warszawskiego ZOO.

Sokół Varso odnaleziony!

Cudowne informacje we wtorek, 24 maja, przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół. "Varso odnaleziony, żyje (…) Był na Pałacu, dobrze się schował, szukały go przecież trzy ekipy i dron przez tyle dni ale ważne, że żyje" - czytamy na facebookowym profilu stowarzyszenia. Ptasi uciekinier schował się na 8. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Przeczytaj też: Warszawa. Młody sokół runął z krawędzi Pałacu Kultury. Trwają poszukiwania

Z kolejnego posta Stowarzyszenia dowiadujemy się, że Varso na pierwszy rzut oka wygląda całkiem zdrowo, ale trzeba jeszcze poczekać na opinię lekarzy weterynarii z Ptasiego Azylu. Maluch to prawdziwy szczęściarz!

Młody sokół runął z 45. piętra Pałacu Kultury

W weekend informowaliśmy, że młody sokół Varso runął z 45. piętra Pałacu Kultury i Nauki. W Stowarzyszeniu Sokół usłyszeliśmy, że bardzo mało prawdopodobne, by maluch przeżył upadek lub odleciał gdzieś dalej, ponieważ nie ma jeszcze wykształconych lotek.

Wierni obserwatorzy sokolej rodziny z Pałacu Kultury zebrali się na wspólne przeczesywanie okolicy w poszukiwaniach zaginionego ptaka. Hubert Mazurek, jeden z sympatyków sokołów wędrownych mieszkających na 45. piętrze PKiN w Warszawie, apelował, by turyści i mieszkańcy stolicy odpoczywający i odwiedzający okolice Pałacu Kultury zwracali uwagę, czy być może gdzieś w okolicy nie widać zaginionego maluch.

Na szczęście tym razem historia miała swój happy end.

Sokół zaprowadzi porządek na osiedlu. Nietypowy pomysł w Warszawie
Sonda
Ciekawi Cię życie warszawskich sokołów z Pałacu Kultury i Nauki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE