Lotnisko Okęcie

i

Autor: Kuba Bożanowski flickr.com Lotnisko Okęcie

Groza na Okęciu. Dwa samoloty zderzyły się na płycie lotniska

2022-05-24 11:39

We wtorek (24 maja) na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do groźnej i nieoczekiwanej sytuacji. Na pasie startowym zderzyły się bowiem dwa samoloty: wielki Boeing 737 i prywatna Cessna 525. Maszyny zostały uszkodzone, pasażerowie musieli opuścić oba samoloty. Na miejscu interweniowały służby lotniska.

Zderzenie samolotów na Okęciu

Całą groźnie wyglądająca sytuację uwieczniła w mediach społecznościowych jedna z użytkowniczek Instagrama. Zamieściła ona w sieci nagranie, na którym widać skutki kolizji. Część skrzydła małej Cessny została wgnieciona.

Sytuację opisała również rzeczniczka Lotniska Chopina, Anna Dermont. - Doszło do niegroźnego zdarzenia. Podczas kołowania boeinga 737 PLL LOT i prywatnej Cessny 525 doszło do kontaktu tych dwóch samolotów. Służby Lotniska Chopina natychmiast zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Samoloty odkołowały samodzielnie na stanowiska postojowe - powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa Anna Dermont.

Przeczytaj też: Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy! Maszynista zaczął gwałtownie hamować [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jak przekazała rzeczniczka Lotniska, zdarzenie nie miało wpływu na ruch na lotnisku. Zdrowiu i życiu pasażerów nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Lotnisko Chopina - w tłumie i ścisku czekali na test

Groza w przestworzach

Chwile grozy przeżyli tez pasażerowie lotu z Warszawy do los Angeles. 13 kwietnia w Boeingu 787 doszło do awarii silnika, zaraz po starcie samolot musiał zawrócić. Więcej szczegółów tych dramatycznych wydarzeń znajdziesz TUTAJ.

Zając przerwał lot

Do zabawnego zdarzenia doszło w lutym 2021 roku. Lot samolotu do Zielonej Góry został przerwany, bo... na płytę lotniska wtargnął zając. Zwierzę zginęło, a pasażerowie mieli nieliche opóźnienie.

Sonda
Lubisz lotnisko Chopina w Warszawie?