Koniec stagnacji

Prace nad tramwajem do Wilanowa znowu ruszyły. Miasto dogadało się z deweloperem

2023-09-19 8:34

Znów ruszyły prace nad trasą tramwajową do Wilanowa. Pod koniec sierpnia prace wstrzymano, bo doszło do sporu z deweloperem o kanalizację. Jak informują Tramwaje Warszawskie, prace w al. Rzeczypospolitej znów trwają. Tramwajarze obiecują, że w przyszłości nie będzie dochodziło już do takich nieporozuień.

Warszawa. Prace nad tramwajem do Wilanowa znów ruszyły

Budowa nowej linii tramwajowej do Wilanowa miała kilka poważnych potknięć. Prace opóźniały się już pod koniec 2022 roku. Kolejny duży problem pojawił się pod koniec wakacji. Doszło do sporu pomiędzy miastem, a firmą deweloperską Polnord S.A. Prace budowlane w al. Rzeczypospolitej zostały wstrzymane, bo okazało się, że kolidowały z kanalizacją deszczową.

W poniedziałek, 18 września, tramwajarze ogłosili, że stronom udało się dojść do porozumienia. - Tramwaje Warszawskie wznawiają prace w al. Rzeczypospolitej! Postanowienie Sądu o zabezpieczeniu nie blokuje już prac. Polnord S.A. i Tramwaje Warszawskie porozumiały się w zakresie usunięcia kolizji urządzeń kanalizacji deszczowej z budowaną trasą tramwajową. Strony sprawnie uzgodniły szczegółowe warunki przełożenia części urządzeń tej sieci, co pozwala wykonawcy Budimex S.A. na wznowienie budowy. Ponadto przedstawiciele Polnord S.A. i m.st. Warszawy wyrażają intencje poprawy komunikacji w zakresie realizowanych w przyszłości inwestycji – czytamy we wspólnym komunikacie Polnord S.A. i Tramwajów Warszawskich.

Sonda
Lubisz jeździć tramwajami?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany