Prezydent Warszawy spotka się z Joe Bidenem? Wszystko zależy od grafiku amerykańskiego prezydenta

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS(2), AP

TRZASKOWSKI POROZMAWIA Z GŁOWĄ USA

Prezydent Warszawy spotka się z Joe Bidenem? Wszystko zależy od grafiku amerykańskiego prezydenta

2023-02-21 17:24

Grafik głowy USA jest napięty i dopięty na ostatni guzik. We wtorkowy wieczór zaplanowano spotkanie Joe Bidenem z mieszkańcami, wcześniej, tego samego dnia, amerykański prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą. Jak się okazuje, w kolejce do rozmowy z Bidenem czeka również Trzaskowski. Czy dojdzie do spotkania? Tak twierdzą nieoficjalne źródła, na które powołuje się portal Onet.

Joe Biden w Warszawie. Rafał Trzaskowski spotka się z amerykańskim prezydentem?

Wizyta Joe Bidena w Polsce potrwa do 22 lutego. Na wtorek zaplanowano spotkanie Bukareszteńskiej Dziewiątki oraz spotkanie Bidena ze Stoltenbergiem oraz pracownikami amerykańskiej ambasady w Polsce.

Portal Onet.pl powołując się na nieoficjalne źródła, poinformował o tym, że w kuluarach mówi się również o spotkaniu amerykańskiego prezydenta z Rafałem Trzaskowskim, prezydentem Warszawy. Spotkanie to miałoby się odbyć chwilę przed wizytą Joe Bidena w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Trwają rozmowy w sprawie ewentualnego spotkania. O szczegółach będziemy mówić, jeśli tylko zapadnie decyzja – przekazał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Jakub Leduchowski, zastępca rzeczniczki prasowej ratusza.

Prezydent Warszawy przebywał we wtorek, 21 lutego, w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa, w którym pracuje specjalny sztab koordynujący działania miejskich służb. – Staramy się na bieżąco reagować na komunikaty Policji i państwowych służb mundurowych - jak najszybciej działać i kierować pojazdy na objazdy – czytamy w mediach społecznościowych. 

Sonda
Czy ulice Warszawy powinny być zamknięte z powodu wizyty Joe Bidena?