Szalona ucieczka zaginionej nastolatki

Próbowali przejechać policjanta! 17-latka wyrzucała z auta przedmioty, by zatrzymać pościg pod Sierpcem [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-09-19 14:30

17-latka i 22-latka zostali zatrzymani po pościgu przez policję w Sierpcu. Dziewczyna kilka dni wcześniej uciekła z rodzinnego domu pod Iławą, a gdy razem z mężczyzna korzystali z stacji paliw w Rypinie, nie zapłacili za paliwo. Gdy wjechali na teren powiatu sierpeckiego, nie zatrzymali się na wezwani policjantów, próbując przejechać jednego z nich.

Próbowali przejechać policjanta! 17-latka wyrzucała z auta przedmioty, by zatrzymać pościg pod Sierpcem

Nie zapłacili za paliwo, próbowali przejechać policjanta z Sierpca i uciekali przez mundurowymi przez kilkanaście kilometrów - to bilans pościgu za 17-latką i 22-latkiem z volkswagena. Mieszkanka powiatu iławskiego uciekła na początku września z domu, a we wtorek, 13 września, zjawiła się z prowadzącym auto mężczyzną na stacji paliw w Rypinie w województwie kujawsko-pomorskim. Po tym jak nie zapłacili za paliwo i wjechali na teren powiatu sierpeckiego, chciała ich zatrzymać tamtejsza policja, ale próbowali oni przejechać jednego z mundurowych i ruszyli do ucieczki. Gdy wyprzedził ich radiowóz, zepchnęli go na pobocze, uderzając w pojazd. Pościg trwał przez kolejne kilkanaście kilometrów, w czasie którego kierowca volkswagena, mieszkaniec powiatu nowolubawskiego, popełnił wiele wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W tym czasie 17-latka wyrzucała z auta różne przedmioty, by utrudnić policjantom działania, ale w miejscowości Puszcza jeden z radiowozów zepchnął z drogi samochód. Obydwoje zatrzymani byli trzeźwi, ale 22-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dalsza część tekstu pod wideo z pościgu pod Sierpcem.

Czytaj też: Policjanci ratowali życie 30-latka na schodach komendy! Doznał poważnego krwotoku

Pościg za 17-latką i jej kierowcą. Nie zważali na nic

- Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sierpcu Sąd Rejonowy w Sierpcu aresztował mężczyznę na trzy miesiące, a wobec kobiety zastosowano dozór kuratora sądowego. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa, tj. niezatrzymanie się do kontroli, czynną napaść na funkcjonariusza Policji oraz uszkodzenie radiowozu oraz za wykroczenia kradzieży paliwa, spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz za kierowanie nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem. Kobiecie przedstawiono zarzut podżegania do niezatrzymania się do kontroli oraz pomocy w popełnieniu wymienionych przestępstw - informuje policja w Sierpcu.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE