Przebudują bulwar nad trasą Łazienkowską. Drogowcy ogłosili przetarg

2020-02-14 13:48 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Bulwar nad trasą Łazienkowską
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Bulwar nad trasą Łazienkowską

Po raz kolejny drogowcy ogłosili przetarg na budowę bulwaru nad Trasą Łazienkowską. Ma być to realizacja zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. W planach jest nowa zieleń i równe chodniki.

Zgłoszony w ramach projektu bulwar ma powstać wzdłuż al. Armii Ludowej pomiędzy rondem Jazdy Polskiej a ul. Marszałkowską. Aktualnie brakuje połączenia spacerowego dwóch zielonych obszarów rekreacyjnych – Pola Mokotowskiego z Jazdowem oraz Parkiem Ujazdowskim i Łazienkowskim. Po wykonaniu planowanych przez urzędników prac ma się to zmienić.

Najlepszym burmistrzem w Warszawie został…

Co w projekcie?

Projekt zakłada posadzenie prawie 2 tys. nowych krzewów oraz prawie 20 drzew. Pojawi się też estetyczna mała architektura – ławki, altany, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Drogowcy chcą też ułożyć ponad 1,3 tys. mkw. Nowych, antysmogowych chodników. Projekt cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańcow. W sumie zagłosowały na niego 592 osoby.

Podróbki warte miliony. Wśród nich takie marki jak Louis Vuitton

Dodatek 

W ramach przetargu urzędnicy dodają coś od siebie. Chcą wybudować łącznik rowerowy rondo Jazdy Polskiej – ul. Polna wraz z wyniesionym przejściem i przejazdem rowerowym.

Policja zatrzymała pijanego dyplomatę. Zasłonił się legitymacją

Drugie podejście

Przetarg na bulwar nad trasą Łazienkowską został ogłoszony już w poprzednim roku, jednak przez przekroczenie kosztorysu musiał zostać unieważniony. Urzędnicy mają nadzieję, że tym razem się uda. Na oferty czekają do 26 lutego 2020 roku. Jeżeli się uda to prace powinny potrwać około 4 miesiące.

UTRUDNIENIA w Wawrze i Ursusie. Drogowcy zablokują ulice