Radna z Warszawy chce magazynów dla bałwanów i śniegu. Odpowiedź mocno ją zmroziła

2021-10-05 20:32
Na Ochocie powstanie magazyn dla bałwanów?
Autor: Marcin Smulczyński, Shutterstock, archiwum prywatne Na Ochocie powstanie magazyn dla bałwanów?

Takiej osobliwej wymiany zdań między samorządowcami jeszcze nie było! Na Ochocie rozgorzała dyskusja wokół... bałwanów. Sprowokowała ją radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Mróz, która zapytała burmistrza dzielnicy o możliwość magazynowania śniegu i wykorzystywania go latem. Odpowiedź nieco ją zmroziła.

Na fali wykorzystania wody z basenów do mycia ulic radna Sylwia Mróz, była wieloletnia szefowa rady dzielnicy w interpelacji o inne ekologiczne rozwiązanie - stosowane w Kanadzie czy w Sztokholmie. Warszawa jej zdaniem mogłaby rozważyć magazynowanie śniegu m.in. do chłodzenia pomieszczeń latem zamiast klimatyzacji.

Wiceburmistrz Ochoty Grzegorz Wysocki odpowiedział z pełną powagą, podszytą jednak ironią. Poinformował, że urząd rozważa nawiązanie kontaktu z kanadyjskimi naukowcami na ten temat... oraz zorganizowanie wyjazdu studyjnego dla radnych do Sztokholmu. "Uznając poruszaną sprawę jako priorytetową, planujemy wygospodarowanie dwóch garaży do magazynowania śniegu w czasie zimy, a następnie, po roztopieniu, używania go do mycia samochodów. Poddajemy też pod rozwagę projekt przechowywania w trakcie zimy powszechnie lepionych bałwanów. Po kilkudniowej ekspozycji mogłyby być zwożone do magazynów, a po roztopieniu używane do nawodnienia parków" - czytamy w odpowiedzi Grzegorza Wysockiego.

Sylwia Mróz
Sylwia Mróz
Sylwia Mróz

- No cóż! Niektóre dzielnicowe bałwany nijak roztopić się nie chcą. Może kiedyś doczekamy większej otwartości? - zastanawia się radna.

Skąd ta ironia? - Dziś samorząd, również ochocki, mocuje się z zadaniami dość podstawowymi. Obcinane są fundusze na podstawowe zadania (np. na odśnieżanie dróg). Pani radna od dawna zadaje pytania na tematy, które wybiegają znacznie poza nasze kompetencje. Stąd taka odpowiedź - mówi Super Expressowi wiceburmistrz Ochoty.

Grzegorz Wysocki, wiceburmistrz Ochoty
Grzegorz Wysocki
Grzegorz Wysocki

- W dzielnicy brakuje pieniędzy na odśnieżanie dróg i chodników, a pani radna snuje wizje o magazynach na śnieg. Czy to poważne? - pyta wiceburmistrz Grzegorz Wysocki.

Policja zatrzymała w Warszawie kilkanaście osób, ich majątek był ogromny
Sonda
Czy Warszawa powinna magazynować śnieg z zimy i wykorzystywać go latem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE