Rafał Trzaskowski ujawnił koszmarne wiadomości. Te słowa odbierają mowę. Wstrząsający wpis prezydenta Warszawy

2020-11-30 11:12
Wstrząsający wpis Trzaskowskiego!
Autor: redakcja se

Rafał Trzaskowski znów ma powody do smutku. Opublikował on wstrząsający wpis w mediach społecznościowych. Prezydent Warszawy nie wytrzymał i wypowiedział się na temat budzących kontrowersje działań policji. Sprowokowała go sytuacja, do której doszło w minioną sobotę na Strajku Kobiet w stolicy. Rafał Trzaskowski zdobył się na szczere i poważne wyznanie. Co powiedział prezydent Warszawy?

Rafał Trzaskowski, podobnie jak jego żona Małgorzata, nie ukrywa swojego wsparcia dla Strajku Kobiet. Oboje już od kilku tygodni wyrażają swój sprzeciw wobec kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Całą Polskę obiegła w sobotę informacja o kolejnych działaniach policji, które wywołały oburzenie. Funkcjonariusze grupowali manifestujących w kotłach, używali gazu i siły fizycznej, w końcu spisywali dużą część uczestników protestów. Gazem od policjanta oberwała między innymi posłanka Barbara Nowacka. Komenda Stołeczna Policji próbowała się tłumaczyć, opublikowano nawet nagranie wideo, ale i to nie przekonało oburzonych warszawiaków. Rafał Trzaskowski odniósł się do skandalicznych wydarzeń na swoim Facebooku. Sam razem z żoną znalazł się w środku policyjnego kotła. - No więc z wczoraj: do czego się próbuje nas przyzwyczaić. Kociołek się robi. Otacza grupę ludzi. Nawołuje do rozejścia, ale nie puszcza nikogo. Spisujemy. A nie masz dokumentu - masz problem. Ja - na ten przykład - od komuny rzadko nosze dowód. Nie lubię. Za często gubię - zaczął swój wpis prezydent Warszawy. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższą galerią.

- Ale wróćmy do kotła. Międlimy. W covidzie. Tłum. Poczekają - zmarzną. Dalej nie pójdą. Żonę i przyjaciół - pouczą - „to nie suka - to radiowóz”. Szaniec naczelnika obronią. Jak ktoś pyta - o co k’mon? Plutonowy chłopakom rozkazuje - odwróćcie się od ludzi. Szkoda. Chłopaki 30 lat budowali prestiż policji. Coraz fajnieszej, profesjonalnej, często uśmiechniętej. Dupa. Paru karierowiczów zadecyduje - nawet najtwardszym profesjonalistom - antyterrorystom - każe iść w tłum - wzburza się Rafał Trzaskowski.

Strajk Kobiet w Warszawie. Tłum wyszedł na ulice, było gorąco [ZAPIS RELACJI, ZDJĘCIA]

Zaznacza jednak, że tym razem było nieco spokojniej i policja nie biła manifestantów, jak miało to miejsce na pl. Powstańców Warszawy. - Choć był i gaz i próba zniechęcenia ludzi do manifestowania. Kiedy? W 102. rocznicę nadania praw wyborczych kobietom. [...] No właśnie, ta władza bardzo bić tym razem nie kazała. Może spali? Może jedli. Może pili. Ale kazali zgromadzić kociołek. Lepsze wszak to od pałki teleskopowej - („batona”). Lepsze. Tak na granicy państwa prawa. Niby się nic nie dzieje. Tym razem agresja mniejsza. Sprytnie - małe, złośliwe szykany - temat słabo medialny - zagrzmiał Trzaskowski.

GIGANTYCZNE siły policji w Warszawie. Radiowozy z całej Polski, ogrom policjantów [ZDJĘCIA]

Na działania policji zwróciła uwagę także Małgorzata Trzaskowska i Jurek Owsiak.

Gigantyczne siły policji na Strajku Kobiet w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE