Raper Pjus spocznie na Powązkach. Później fani pożegnają go w wyjątkowy sposób

2022-01-23 12:37
Pjus
Autor: AKPA Pjus

Nagła śmierć Karola „Pjusa” Nowakowskiego wstrząsnęła jego fanami. Młody raper miał zaledwie 39 lat. Od lat zmagał się z chorobą. Zmarł 12 stycznia podczas operacji. Pogrzeb rapera odbędzie się w poniedziałek (24 stycznia) na Powązkach. Po ceremonii fani i najbliżsi Pjusa pożegnają go w wyjątkowy sposób.

Raper Pjus nie żyje

Pjus, czyli Karol Nowakowski był raperem, którym współpracował z wytwórnią Alkopoligamia. W swojej karierze występował z 2cztery7, Mesem, Numerem Razem, Molestą Ewenement, Pezetem czy Eldo. Artysta od lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2004 roku wykryto u niego rzadką chorobę - neurofibromatozę typu 2. Jego nerwy słuchowe oraz kręgosłup objęły zmiany nowotworowe. Dzięki pomocy przyjaciół muzykowi udało się zebrać pieniądze na operację i wszczepienie implantów pniowych. Tym samym Pjus stał się pierwszym człowiekiem na świecie z cyfrowym słuchem. Swoją walkę o zdrowie raper opisał w piosenkach na płycie "Life After Deaf" z 2009 roku.

Niestety, z czasem stan zdrowia rapera ponownie zaczął się pogarszać. 12 stycznia media obiegła smutna wiadomość. Raper Pjus zmarł podczas operacji. Miał zaledwie 39 lat.

Pjus spocznie na Powązkach

Rodzina zmarłego muzyka poinformowała, że pogrzeb Pjusa odbędzie się w poniedziałek, 24 stycznia. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach o godz. 13:15. Następnie zmarły raper spocznie w grobie na miejscowym cmentarzu (tj. Powązkach Wojskowych).

Ostatnie pożegnanie Pjusa na Ursynowie

Jeszcze tego samego dnia odbędzie się drugie, symboliczne pożegnanie Pjusa, które organizuje wytwórnia rapera "Alkopoligamia". Odbędzie się ono o godz. 20:22 na Ursynowie, na Kopie Cwila.

"Po tym jak pożegnamy Karola na cmentarzu chcielibyśmy wspólnie pożegnać go na Ursynowie, w miejscu kultowym i legendarnym, bliskim wielu z nas, bliskim również Karolowi. Spotkajmy się o 20:22 na Kopie Cwila. Przynieśmy ze sobą dobre wspomnienia, anegdoty, cytaty. Zbierzmy się jak ursynowskie ekipy za starych czasów i dajmy mu znać, że nigdy go nie zapomnimy" - informują organizatorzy w facebookowym opisie wydarzenia.

Drożyzna w Warszawie. Fryzjerzy podnoszą ceny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE