Rozbój w biały dzień! 34-letni Waldemar napadł na jubilera i uciekł ze złotem

2022-01-26 6:19
Rozbój w biały dzień! 34-letni Waldemar napadł na jubilera i uciekł ze złotem
Autor: Materiały policji Rozbój w biały dzień! 34-letni Waldemar napadł na jubilera i uciekł ze złotem

Napadł na jubilera i ukradł złoto! Zuchwały rozbój miał miejsce w środę (19 stycznia) w sklepie z biżuterią w Górze Kalwarii. 34-latek wszedł do środka, spryskał twarz sprzedawcy sprayem i zwiał z kosztownościami. Po kilku dniach policjantom udało się go złapać. Okazało się, że to dla niego nie pierwszyzna i ma już na koncie odsiadkę za podobne czyny.

Wszystko wydarzyło się około godziny 11. Do jubilera wszedł zamaskowany człowiek, który oślepił sprzedawcę, rozpylając mu w twarz aerozol. - Dementuję doniesienia, że mężczyzna był uzbrojony. Substancja, którą spryskał twarz poszkodowanego nie była niebezpieczna – przekazał nadkom. Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie. Po oślepieniu pracownika zabrał złote bransoletki o wartości 2500 złotych i uciekł.

Jako doświadczony przestępca wiedział, że będzie ścigany, dlatego wkrótce po wyjściu ze sklepu próbował zmylić trop. - Porzucił ubranie w pobliżu sklepu, pies tropiący zaangażowany w akcję nie odnalazł jego śladu – powiedział nadkom. Sawicki. Sprytny rozbójnik przez kilka dni cieszył się wolnością. Na jego ślad wpadli jednak kryminalni z Piaseczna, którym udało się zatrzymać sprawcę w niedzielę (23 stycznia). Znaleźli go dzięki nagraniom z monitoringu.

Zatrzymanie pseudokibiców, którzy potrącili policjantów

Rozbój w biały dzień! 34-letni Waldemar napadł na jubilera i uciekł ze złotem

Zatrzymany, to mieszkaniec Piaseczna. Niedługo przed dokonaniem napadu wyszedł z więzienia, w którym spędził kilka lat za podobne przestępstwo. Waldemar miał na koncie inne przestępstwa. W Zalesiu Górnym włamał się do budynku gospodarczego i zabrał elektronarzędzia o wartości 10 tys. zł. Teraz odpowie za działanie w warunkach recydywy.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE