Rusza sezon na miejskich kąpieliskach. Gdzie szukać ochłody w Warszawie?

i

Autor: um.warszawa.pl Rusza sezon na miejskich kąpieliskach. Gdzie szukać ochłody w Warszawie?

Chodź nad wodę!

Rusza sezon na miejskich kąpieliskach. Gdzie szukać ochłody w Warszawie?

2023-05-31 13:20

Słońce powoli przestaje chować się za chmurami, a termometry wskazują coraz wyższe temperatury. To może oznaczać tylko jedno – lato już za pasem! A jak lato to wypoczynek nad wodą. Znamy już daty otwarcia stołecznych basenów na otwartym powietrzu. Gdzie w Warszawie szukać ochłody? Które kąpieliska wystartują w tym sezonie jako pierwsze? Szczegóły w artykule.

Rusza sezon na otwartych kąpieliskach w Warszawie

W Warszawie jest pięć dużych kompleksów kąpielisk na otwartym powietrzu, które każdego lata przyciągają tłumy. Zlokalizowane są w dzielnicach: Wola, Śródmieście, Mokotów, Ochota oraz Wilanów. Tradycyjnie otwierane były na początku kalendarzowego lata, czyli po 21 czerwca. W tym roku jednak ze względu na sprzyjającą, słoneczną pogodę, część obiektów zostanie uruchomiona wcześniej!

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców stolicy – w tym przede wszystkim rodziny – ale również odwiedzających nas turystów do spędzenia aktywnie czasu na otwartych miejskich basenach i kąpieliskach. Zwłaszcza, że część z nich – jak Ośrodek Moczydło czy Inflancka – przeszły niedawno gruntowną modernizację - zachęca Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. - Pragnę również przypomnieć, że obiekty te mają atrakcyjny system zniżkowy i honorują m.in. Kartę Warszawiaka i Młodego Warszawiaka. Zapewnienie mieszkańcom dostępu do rekreacji, ruchu na świeżym powietrzu to jedno z priorytetowych działań warszawskiego ratusza. Działania te wpisują się w nasz flagowy program Warszawa Rodzinna - dodaje Renata Kaznowska.

Harmonogram otwarcia miejskich pływalni letnich w Warszawie

  • 3 czerwca - Ośrodek Moczydło (ul. Górczewska 69/73, godz. 9-21, cennik TUTAJ)
  • 3 czerwca - Ośrodek Inflancka (ul. Inflancka 8, godz. 10-20, cennik TUTAJ )
  • 4 czerwca - kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim (ul. Jeziorna 4, godz. 9-19, wstęp bezpłatny)
  • 8 czerwca - kompleks basenów w Parku Szczęśliwickim (ul. Usypiskowa 18, godz. 9-19, w dniu otwarcia wstęp bezpłatny, cennik TUTAJ)
  • 15 czerwca - pływalnia w Park Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1, godz. 10-21, cennik TUTAJ).

Ponadto 18 czerwca w Ośrodku Moczydło i 24 czerwca w Ośrodku Inflancka odbędą się imprezy inaugurujące letni sezon w tych kąpieliskach.

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Nasi Partnerzy polecają