Ruszyły masowe szczepienia w Warszawie! Stadion Legii przechodzi oblężenie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ruszyły szczepienia na stadionie Legii
Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Ruszyły szczepienia na stadionie Legii

Stołeczny ratusz uruchomił w piątek miejskie punkty szczepień. Największy ruszył punktualnie o godzinie 8 na stadionie Legii. - Jesteśmy tu w stanie szczepić pięć tysięcy osób dziennie. Było to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Jestem jednak pewna, że wszystko wyszło. Mamy ogromną pomoc ze strony wolontariuszy – powiedziała "Super Expressowi" wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska, która sama wcieliła się w rolę wolontariuszki.

Punkty szczepień zaczęły działać w piątkowy poranek w czterech lokalizacjach. Na Białołęce (Strumykowa 21), Targówku (Ossowskiego 25) i w Wawrze (Żegańska 1). Największy, bo 30 stanowiskowy, ruszył na Stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3. Tam już po godzinie 7 w kilku kolejkach, rozłożonych na różne godziny, zaczęli ustawiać się mieszkańcy całej Warszawy. - Z wyszukiwarką były same problemy, ale w końcu się udało. Jestem szczęśliwy, że mogę się nareszcie zaszczepić. Mam punkt szczepień u siebie pod domem na Mokotowie. Tu jednak było szybciej – powiedział Mariusz Kucharczyk (41 l.) stojący w kolejce do porannego szczepienia na stadionie Legii.

Procedura szczepienia została tak skonstruowana, by nikt nie czuł się zagubiony. Pacjenci wchodzą na pierwsze piętro, gdzie wypełniają kwestionariusz, potem piętro wyżej są przydzielani do wolnych stanowisk, gdzie wykonywane jest szczepienie. Jak jest po wszystkim, kierowani są na trybuny stadionu gdzie są obserwowani czy nie mają żadnych niepożądanych objawów. Przy okazji można podziwiać piękną, zieloną i równo przystrzyżoną murawę boiska. Po 15 minutach wolontariusze kierują do wyjścia oddzielnymi schodami.

Na samym stadionie Legii pacjentom pomaga łącznie tysiąc osób ubranych w kolorowe koszulki. - To jest chyba najpiękniejsze, bo wolontariuszami jest tu nasza warszawska młodzież ale i seniorzy. Bez nich by się to nie udało. To oni mierzą temperaturę, pomagają wypełnić kwestionariusz i kierują do właściwego miejsca – powiedziała „Super Expressowi” wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, która również pomaga na stadionie jako wolontariusz.

Warszawskie masowe punkty szczepień są czynne w godz. 8-18, choć ratusz nie wyklucza wydłużenia tych godzin. Warszawa jest przygotowana na zaszczepienie około 60 tys. osób tygodniowo. Wszystko zależy od ilości dostarczanych szczepionek. - W tej chwili Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zagwarantowała nam do końca maja ponad 80 tysięcy. Bardzo się cieszę, ponieważ jest olbrzymie zainteresowanie. Wszystkie najbliższe terminy są już zajęte – podsumowała wiceprezydent.

Ruszyły szczepienia na stadionie Legii
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE