Godzina W w Warszawie. Rondo Dmowskiego

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Godzina W w Warszawie. Rondo Dmowskiego

Wojna: Trzaskowski kontra narodowcy

Sąd uchylił decyzję wojewody o organizacji sierpniowego marszu narodowców

2022-07-25 19:25

W poniedziałek, 25 lipca, Sąd Okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku. Tym samym przychylił się do odwołania złożonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Pierwszy raz, w czwartek, 21 lipca, Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił odwołanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku.

Sędzia po stronie Rafała Trzaskowskiego

W piątek Sąd Apelacyjny uchylił decyzję SO i sprawa wróciła do niższej instancji. "W poniedziałek Sąd Okręgowy przychylił się do odwołania złożonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego" - powiedział prezes Stowarzyszenia Roty Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Narodowcy nie odpuszczają

"Oczywiście piszemy już zażalenie na tę decyzję. Sąd nie przyjął wszystkich dowodów przedstawionych przez mojego pełnomocnika i pełnomocnika wojewody" - przekazał Bąkiewicz. Dodał, że chodzi m.in. o zapis jego przesłuchania.

"Będę dalej walczył w Sądzie Apelacyjnym" - podkreślił Bąkiewicz dodając, że marsz 1 sierpnia się odbędzie. "Zgłosiliśmy go w trybie normalnym" – zaznaczył.

Kiedy planowany jest Marsz Powstania Warszawskiego?

Organizatorzy zachęcają do udziału w marszu, który ma się odbyć już po raz 11. Wydarzenie ma rozpocząć się 1 sierpnia o godzinie 17 (godzina W) na rondzie Dmowskiego, z którego uczestnicy udadzą się ulicami stolicy na plac Krasińskich, gdzie odbędzie się koncert.

Sonda
78. rocznica Powstania Warszawskiego. Czy weźmiesz udział w obchodach?
Godzina „W" w Warszawie. 77. rocznica Powstania Warszawskiego.
Nasi Partnerzy polecają