Cwany kurier KRADŁ drogie zegarki z przesyłek. Łupy chował pod łóżkiem!

i

Autor: Policja Warszawa-Ursynów

KURIER KRADŁ PRZESYŁKI

Skandal w Warszawie! Cwany kurier KRADŁ drogie zegarki z przesyłek. Łupy chował pod łóżkiem!

2022-08-02 14:53

Co za tupet! 19-letni kurier naraził na straty klientów kurierskiej firmy i swojego pracodawcę. Młody mężczyzna zamiast uczciwie pracować i dostarczać przesyłki, otwierał je i kradł zawartość! Jego łupem padały głównie bardzo drogie zegarki znanych marek. Wszystko działo się w jednej z firm na terenie Ursynowa. Przez zachowanie nieuczciwego kuriera, klienci ponieśli straty na niemal 2 000 złotych!

Kurier wyjmował zegarki z wnętrza przesyłek

Policjanci z Ursynowa otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z firm, która zajmuje się sortowaniem przesyłek, doszło ostatnio do dwóch tajemniczych kradzieży zegarków. Złodziej wyjął je z wnętrza paczek, które miały trafić do klientów kurierskiej firmy! Zaniepokojeni pracodawcy od razu zaalarmowali o sprawie odpowiednie służby, by ustalić, kto stoi za tak zuchwałymi kradzieżami. Policjanci od razu zabrali się do działania. Szybko ustalili, że za złodziejstwem stoi jeden z pracowników firmy, który pracował w niej jako kurier od kilku tygodni!

Kurier trzymał kradzione zegarki w plecaku i pod łóżkiem

Policjanci postanowili zebrać wszystkie niezbędne informacje, by zatrzymać kuriera-złodzieja. Po rozmowach z pracodawcami i innymi pracownikami, mundurowi postanowili także sprawdzić nagrania z monitoringu. Te nie pozostawiały wątpliwości: złodziejem był 19-letni mężczyzna! Na dodatek, kiedy funkcjonariusze zatrzymywali nieuczciwego kuriera, znaleźli przy nim kradziony i wyjęty z paczki klienta zegarek! 19-latek schował go w plecaku, który trzymał w służbowym pomieszczeniu. Przyłapany na gorącym uczynku kurier od razu przyznał się do tego, że w swoim mieszkaniu pod łóżkiem trzyma kolejny, skradziony zegarek! Skruszony tłumaczył się przed służbami, że dopuścił się kradzieży, bo jest kolekcjonerem.

Kurier-złodziej może spędzić za kratami nawet 10 lat

- Zatrzymany 19-latek usłyszał łącznie dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do paczek. Mężczyzna przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów – komentuje sprawę asp. Iwona Kijowska z policji w Ursynowie.

Kierowcy pędzą tu nawet 190 km/h. Tunel pod Ursynowem jak tor wyścigowy
Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Nasi Partnerzy polecają