Śmiertelny wypadek na al. Solidarności w Warszawie. Tymczasowy areszt dla 19-letniego Białorusina

i

Autor: POLICJA Śmiertelny wypadek na al. Solidarności w Warszawie. Tymczasowy areszt dla 19-letniego Białorusina

MAKABRA W STOLICY

Śmiertelny wypadek na al. Solidarności w Warszawie. Tymczasowy areszt dla 19-letniego Białorusina

2022-08-01 14:09

W czwartek (28 lipca) doszło do makabrycznego zdarzenia. 19-letni obywatel Białorusi spowodował śmiertelny wypadek drogowy. 57-letni mężczyzna zginął na miejscu. Do szpitala trafiła 28-letnia pasażerka kierującego. Nastolatek na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pijany obywatel Białorusi spowodował śmiertelny wypadek

Obywatel Białorusi jechał ul. Radzymińską w Warszawie. Nie zachował odpowiedniej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i wjechał w pracowników służb oczyszczania miasta. – W wyniku tego zdarzenia 57-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 28-letnia pasażerka Seata Toledo – przekazała kom. Paulina Onyszko z praskiej policji.

Reszta pracowników uszła z życiem. Pasażerka pijanego kierowcy została przetransportowana w stanie ciężkim do szpitala – przekazał dziennikarz „Super Expressu”, który pojawił się na miejscu.

NIE PRZEGAP: Nocne potrącenie w Warszawie. Kierowca uderzył w parę przechodzącą w niedozwolonym miejscu

19-letni Białorusin został zatrzymany. Nastolatek wydmuchał 0,25 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności pobrano mu również krew do badań na zawartość środków odurzających.

19-letni Białorusin został tymczasowo aresztowany

W sobotę 19-latek trafił do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która zawnioskowała do sądu o jego tymczasowe aresztowanie na czas prowadzonego postępowania – dodała policjantka.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował obywatela Białorusi na dwa miesiące. Za spowodowanie tego śmiertelnego wypadku grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek na stacji metra. Mężczyzna wpadł na torowisko. Ogromne utrudnienia w Warszawie

Tragiczny wypadek przy Dworcu Wileńskim. 19-latek wjechał w mężczyznę na przystanku
Sonda
Czy sprawcy wypadków ze skutkiem śmiertelnym powinni podlegać surowszym karom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE