Śmiertelny wypadek na al. Solidarności w Warszawie. Tymczasowy areszt dla 19-letniego Białorusina

i

Autor: POLICJA Śmiertelny wypadek na al. Solidarności w Warszawie. Tymczasowy areszt dla 19-letniego Białorusina

MAKABRA W STOLICY

Śmiertelny wypadek na al. Solidarności w Warszawie. Tymczasowy areszt dla 19-letniego Białorusina

2022-08-01 14:09

W czwartek (28 lipca) doszło do makabrycznego zdarzenia. 19-letni obywatel Białorusi spowodował śmiertelny wypadek drogowy. 57-letni mężczyzna zginął na miejscu. Do szpitala trafiła 28-letnia pasażerka kierującego. Nastolatek na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pijany obywatel Białorusi spowodował śmiertelny wypadek

Obywatel Białorusi jechał ul. Radzymińską w Warszawie. Nie zachował odpowiedniej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i wjechał w pracowników służb oczyszczania miasta. – W wyniku tego zdarzenia 57-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 28-letnia pasażerka Seata Toledo – przekazała kom. Paulina Onyszko z praskiej policji.

Reszta pracowników uszła z życiem. Pasażerka pijanego kierowcy została przetransportowana w stanie ciężkim do szpitala – przekazał dziennikarz „Super Expressu”, który pojawił się na miejscu.

NIE PRZEGAP: Nocne potrącenie w Warszawie. Kierowca uderzył w parę przechodzącą w niedozwolonym miejscu

19-letni Białorusin został zatrzymany. Nastolatek wydmuchał 0,25 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności pobrano mu również krew do badań na zawartość środków odurzających.

19-letni Białorusin został tymczasowo aresztowany

W sobotę 19-latek trafił do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która zawnioskowała do sądu o jego tymczasowe aresztowanie na czas prowadzonego postępowania – dodała policjantka.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował obywatela Białorusi na dwa miesiące. Za spowodowanie tego śmiertelnego wypadku grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek na stacji metra. Mężczyzna wpadł na torowisko. Ogromne utrudnienia w Warszawie

Tragiczny wypadek przy Dworcu Wileńskim. 19-latek wjechał w mężczyznę na przystanku
Sonda
Czy sprawcy wypadków ze skutkiem śmiertelnym powinni podlegać surowszym karom?