Wariant zielony biegnie przez las

i

Autor: www.facebook.com/sasiedzidlawesolej Wariant "zielony" biegnie przez las

Protest w Wesołej. Tysiące mieszkańców przeciwko obwodnicy przez las [AUDIO, AKTUALIZACJA]

2018-04-05 20:34

Walka o przyszłość Wesołej trwa. Przez najbardziej zieloną dzielnicę Warszawy ma przebiegać odcinek Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Wciąż aktualne jest pytanie - czy przez centrum dzielnicy, czy obrzeżami? Oprócz zniszczenia centrum Wesołej i wzrostu zanieczyszczeń, mieszkańcy boją się o pobliski las Milowy, który jest centrum życia społecznego. Do Wesołej pojechała nasza reporterka Aleksandra Galant.

[AKTUALIZACJA]

Sprawa jest poważna. Tysiące mieszkańców Wesołej wyszło na ulicę zaprotestować!

- Las Milowy to park leśny, z którego korzysta kilka osiedli Wesołej i budowa drogi dokładnie zniszczy teren tego lasu. Jest to teren publiczny, dostępny dla każdego i to wszystko zniknie - podkreśla Agnieszka Klembowska ze stowarzyszenia Sąsiedzi dla Wesołej.

Wariant "czerwony" zakłada budowę tunelu. Natomiast "zielony" przewiduje nasyp biegnący przez centrum Wesołej.

GDDKiA chce, by część WOW pobiegła przez centrum Wesołej

i

Autor: www.facebook.com/sasiedzidlawesolej GDDKiA chce, by część WOW pobiegła przez centrum Wesołej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przychyla się do wyboru spornego wariantu, czyli przez centrum, bo jest dużo tańszy niż opcja proponowana przez mieszkańców.

Tych ostatnich wspiera jednak urząd dzielnicy. - Wariant obecnie procedowany nie może być zaakceptowany. To jest stanowisko rady dzielnicy, my, zarząd dzielnicy, podzielamy to stanowisko. W taki sposób, w jaki zostało zaproponowane, nie może być przyjęte - zapewnia Edward Kłos, burmistrz Wesołej.

>>> Zignorujesz nowe znaki i możesz dostać 500 złotych mandatu!

Dziś o 17.00 mieszkańcy organizują protest.

Ostateczna decyzja należy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Białegostoku. Jej przedstawiciel, mimo zaproszenia, nie pojawił się na spotkaniu zorganizowanym przez władze Wesołej. Tego jak ostatecznie będzie przebiegać trasa, dowiemy się pod koniec kwietnia. Więcej w materiale Aleksandry Galant.

Czytaj też: Na Dworcu Centralnym stanęła... ogromna pralka

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają