Gigant jest gotowy

Szklany kolos w centrum Warszawy wreszcie skończony. Kiedy otwarcie Varso Tower?

2022-09-13 14:27

Kiedy otwarcie Varso Tower? Spółka HB Reavis poinformowała, że prace nad drapaczem chmur zakończyły się. Najwyższy wieżowiec Warszawy jest wreszcie gotowy i wszyscy czekają, aż będzie można się na niego wspiąć. - To jeden z nowych symboli miasta – chwali nowiutki drapacz chmur wykonawca. Kiedy szklano-stalowy kolos w samym centrum miasta wreszcie zatętni życiem?

Varso Tower. Kiedy otwarcie?

Warszawiacy z zapartym tchem śledzili budowę nowego giganta. Nic dziwnego, bo Varso Tower jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. W Europie wyższy jest tylko Łachta Centr w Petersburgu. Prace nad kolosem przy zbiegu A. Jana Pawła II u ul. Chmielnej rozpoczęły się w 2019 roku. Po dwóch latach budynek miał już 230 m wysokości. Po dodaniu iglicy w lutym 2021 r. Varso prześcignął wysokością pałac Kultury i Nauki.

Przeczytaj również: Kiedy otwarcie Varso Tower? Gigantyczny wieżowiec budzi emocje. Co z tarasem widokowym?

Varso kryje w sobie wiele niespodzianek. Na tarasie o wysokości 206 metrów zasadzono aż 16 drzew. To najwyżej położony ogród w Warszawie! Kilkanaście drzew pojawiło się też przed budynkiem oraz w przestronnym lobby. Gigant o powierzchni 70 tysięcy mkw już wkrótce zatętni życiem. Pierwsi najemcy wprowadzą się jeszcze we wrześniu tego roku. Kto zajmie przestrzenie biurowe wieżowca? - Docelowo, swoje siedziby otworzą tu m.in.: dostawca usług informatycznych Box oraz międzynarodowe kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig - przekazał zespół prasowy HB Reavis.

ZOBACZ NIESAMOWITĄ PANORAMĘ ZE SZCZYTU VARSO TOWER:

Varso Place. Co jest w środku?

Varso Tower ma też dwie siostry. W kompleksie Varso Place od 2020 roku urzędują już najemcy. W dwóch niższych wieżach mieści się m.in. siłownia i ekskluzywny hotel. Tuż obok, pomiędzy ulicami Chmielną i Złotą powstaje nowe osiedle, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Sonda
Czy podoba ci się wieżowiec Varso Tower?
Varso Tower już gotowe. W gigantycznym lobby niesamowita mozaika i duże drzewa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany