Szukali kamperów, znaleźli arsenał. Spektakularne odkrycie policji w Siedlcach

i

Autor: POLICJA Szukali kamperów, znaleźli arsenał. Spektakularne odkrycie policji w Siedlcach

Szukali kamperów, znaleźli arsenał broni. Szokujące odkrycie policjantów

2021-12-08 8:23

Kryminalni ze stołecznej policji rozbili szajkę zajmującą się sprowadzaniem do Polski z Niemiec kradzionych kamperów. Zupełnie przy okazji okazało się, że przestępcy są uzbrojeni po zęby, na terenie posesji pod Siedlcami odkryto prawdziwy arsenał broni. Do akcji wkroczyli antyterroryści, 6 osób zostało zatrzymanych.

Stołeczni Policjanci byli od dłuższego czasu na tropie szajki sprowadzającej do Polski z Niemiec kradzione kampery. 18 listopada w Ożarowie Mazowieckim patrol zatrzymał 42-latka, który był mógł jechać kradzionym autem. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca nie ma żadnych dokumentów pojazdu, a kamper został skradziony dwa dni wcześniej w Niemczech

26 listopada na autostradzie A2 w miejscowości Koszjec patrol zatrzymał kolejny kradziony samochód. Jechał nim 48-letni mężczyzna. Tego samego dnia w Warszawie wpadł 31-letni kierowca kradzionego w Niemczech citroena jumpera. Policjanci ustalili, że to u niego szajka może trzymać przywłaszczone pojazdy. Trzy dni później na jego posesji zjawili się policjanci. To, co tam odkryli przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Oprócz kradzionych samochodów bandyci zorganizowali tam prawdziwy skład broni. Policjanci wezwali na miejsce antyterrorystów.

Arsenał broni pod Siedlcami

Samodzielny Pododdział Kontrrterrorystyczny w Warszawie zabezpieczył kilkaset sztuk amunicji różnego kalibru, pociski moździerzowe, granaty, kilkanaście sztuk broni palnej różnego rodzaju i kalibru w postaci pistoletów, karabinów, proch strzelniczy, a także narzędzia do produkcji i przerabiania broni i amunicji – przekazała Edyta Adamus ze stołecznej policji. Na miejscu zatrzymano 69-letniego właściciela posesji i jego 45-letniego syna.

6 zatrzymanych osób usłyszało zarzuty paserstwa i ukrywania kradzionych pojazdów. Jedna dodatkowo zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. 5 osób zostało aresztowanych na 3 miesiące. Jedna po opłacenia kaucji w wys. 20 tys. zł objęta dozorem policyjnym.

Szukali kamperów, znaleźli arsenał broni. Szokujące odkrycie policjantów
Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE