Tramwaj do Wilanowa rozwścieczy kierowców. Szykuje się drogowy paraliż w Warszawie

i

Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Tramwaj do Wilanowa rozwścieczy kierowców. Szykuje się drogowy paraliż w Warszawie

Armagedon na Mokotowie

Szykuje się drogowy paraliż w Warszawie. Znamy harmonogram budowy linii tramwajowej do Wilanowa

2022-07-12 20:31

Tramwaj do Wilanowa ma poprawić życie mieszkańców tej dzielnicy, jednak najpierw mocno je uprzykrzy. Tramwaje Warszawskie opublikowały harmonogram prac związanych z budową nowej linii. Okazuje się, że podczas budowy wiele ulic zostanie zwężonych i zamkniętych. Kierowcy muszą przygotować się na gigantyczne utrudnienia.

Tramwaj do Wilanowa. Potężne utrudnienia

Z informacji tramwajarzy wynika, że wszystko zacznie się sierpniu. Drogowcy zaczną wtedy zwężać ul. Sobieskiego: na odcinku Idzikowskiego – Chełmska zamkną wschodnią jezdnię. Rowerzyści też nie przejadą, bo ścieżka również zostanie zamknięta. Kierowcom samochodów pozostaną trzy pasy ruchu: dwa do Wilanowa, a jeden do centrum. Komunikacyjny koszmar może trwać nawet 9 miesięcy.

Przeczytaj również: Zacznie się koszmar dla kierowców w Warszawie. Rusza budowa tramwaju do Wilanowa i kolektora na ścieki

To jednak nie koniec. Po wakacjach zacznie się prawdziwy dramat. Na przełomie sierpnia i września drogowcy wezmą się za przebudowę ul. Puławskiej. Prace zaczną się u zbiegu bardzo ruchliwych ulic: Goworka, Waryńskiego i Puławskiej. Firma budowlana chce zamknąć też część ul. Goworka od ul. Klonowej, pozostawiając po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Puławska zostanie całkiem odcięta od pl. Unii Lubelskiej. Jej wschodnia jezdnia będzie kończyła się już przed skrzyżowaniem z Rakowiecką. Na jezdni obok samochody poruszały się będą po jednym pasie w każdym kierunku.

Tramwaj do Wilanowa – umowa na budowę podpisana

Tramwaj do Wilanowa. Nie tylko kierowcy ucierpią

Nie tylko kierowcom się oberwie. Problemy czekają też tych, którzy poruszają się na co dzień komunikacją miejską. - Zakładamy czasowe wstrzymanie ruchu na torach wzdłuż Puławskiej. Będą tramwaje kursujące wahadłowo – powiedział rzecznik TW Maciej Dutkiewicz. W ramach inwestycji powstaną też trzy podstacje trakcyjne. Ich budowa tez wiąże się z utrudnieniami. Powstaną w trzech punktach: przy ul. Zajączkowskiej, przy skrzyżowaniu Sobieskiego i Idzikowskiego oraz przy skrzyżowaniu z al. Wilanowską. Na czas prac drogowcy wprowadzą objazdy.

Sonda
Czy tramwaj na Wilanów jest potrzebny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają