Totalny paraliż na kolei. Pociągi opóźnione lub odwołane

i

Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Totalny paraliż na kolei. Pociągi opóźnione lub odwołane

Ogromne utrudnienia

Totalny paraliż na kolei. Pociągi opóźnione lub odwołane. Pasażerowie wściekli

2023-02-07 18:54

Wtorkowy wieczór, 7 lutego nie jest dobry dla pasażerów pociągów. Z powodu problemów z zasilaniem sieci trakcyjnej na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego występują olbrzymie utrudnienia w kursowaniu składów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Niektóre pociągi są odwołane, a inne mocno opóźnione!

Paraliż na kolei. Pociągi odwołane

We wtorek na kolei zapanował chaos, a pasażerowie pociągów muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami, które dotyczą zarówno pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S3, jak również składów Kolei Mazowieckich na liniach R6 Warszawa – Czyżew, R9 Warszawa – Działdowo, R7 Warszawa – Dęblin.

Jak wyjaśnił PAP rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski, na podstacji Warszawa Praga doszło do zadymienia. "Zadziałały systemy bezpieczeństwo i został odcięty prąd w sieci trakcyjnej" - przekazał rzecznik, dodając, że na miejscu pracują służby PKP Energetyka, które pracują nad przywróceniem zasilania.

Pociągi KM i SKM opóźnione lub odwołane

"Z przyczyn technicznych występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM na odcinkach: Warszawa Wileńska – Małkinia, Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski, Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Pociągi SKM linii S1 i S3 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 60 minut. Ponadto pociąg SKM linii S1: nr 97248/9 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 16.32) do stacji Pruszków i nr 99558/9 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 19.10) do stacji Otwock zostały odwołane w całej relacji.

O utrudnieniach informują też Koleje Mazowieckie. "Utrudnienia w ruchu pociągów na liniach Warszawa – Czyżew, Warszawa – Działdowo, Warszawa – Dęblin. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - napisały KM.

Wzajemne honorowanie biletów

W związku z trudną sytuacją na Warszawskim Węźle Kolejowym od godziny 17.30 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM – ZTM/SKM Warszawa we wszystkich pojazdach (autobusy, tramwaje, pociągi, metro linii M1, M2) obowiązujące w strefie 1. i 2. honorowanie biletów obowiązuje do odwołania.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Nasi Partnerzy polecają