Co czyta Trzaskowski w drodze z domu do ratusza

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Co czyta Trzaskowski w drodze z domu do ratusza

Władza stolicy w Dniu bez Samochodu

Trzaskowski przyjechał metrem do pracy. Co prezydent Warszawy czyta w czasie podróży? ZDJĘCIA

Jak prezydent Warszawy podróżował po mieście w Dniu bez Samochodu 2022? Prezydent Rafał Trzaskowski tradycyjnie przyjechał metrem z Ursynowa do ratusza. Trzaskowski zapewnia, że często tak podróżuje do pracy, ale nasz fotoreporter towarzyszy mu sporadycznie, więc wierzymy na słowo. Prezydent wydawał się w czasie tej podróży o poranku w czwartek 22 września lekko zamyślony. Czy myślał o tym, kiedy uda się otworzyć ostatnie stacje metra na Targówku? Czy książka, którą zaczął czytać, okazała się nieciekawa? Kto zgadnie, co tym razem czytał Rafał Trzaskowski w drodze z domu do pracy? Obejrzeć ja można w GALERII.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, gdy tylko wsiadł do metra na Kabatach – wyciągnął książkę, ale widać było, że nie ma nastroju na czytanie. Przerzucił kilka kartek i pogrążył się w zadumie. Czy książka była nieciekawa? A może inne tematy zaprzątały głowę prezydenta? Rafał Trzaskowski ma o czym myśleć.

Kolejne dni w stolicy będą się również toczyć wokół tematu metra. Trzy ostatnie stacje II linii metra na Targówku – Kondratowicza, Bródno i Zacisze – są już gotowe i czekają na pozwolenie na użytkowanie. Zgodę na pierwszą z tych trzech stacji oraz na techniczne obiekty przy metrze wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł już podpisał. Brakuje pozwoleń na stacje Bródno i Zacisze.

- My uzupełniliśmy wszystkie wymagane dokumenty i czekamy na kluczowe podpisy – mówi nam Bartosz Sawicki z firmy Gülermak, wykonawcy tego odcinka metra.

Co czyta Trzaskowski w drodze z domu do ratusza

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Co czyta Trzaskowski w drodze z domu do ratusza

- Gdy tylko do ratusza dotrą dokumenty od wojewody, prezydent Warszawy ma zwołać konferencję prasową i oficjalnie otworzyć metro na Bródno dla pasażerów. Jesteśmy gotowi, by zrobić to natychmiast po otrzymaniu pozwoleń, być może nawet jeszcze przed sobotą - zapowiada rzecznik ratusza Jakub Leduchowski.

 Rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz chłodzi lekko te zapędy. - Jesteśmy na finiszu. Na piątek przewidziane są jeszcze kontrole i jeśli ich wyniki będą pozytywne. Ja nie zadeklaruję dnia ani godziny, bo to są decyzje związane z bezpieczeństwem mieszkańców. Każdy szczegół jest istotny i musi być dopracowany - zastrzega.

Niezależnie od tego, kiedy nowe stacje II linii metra na Targówku zostaną oddane warszawiakom, zachęcamy do obejrzenia w naszej GALERII zdjęć z podróży Trzaskowskiego do pracy. A może ktoś dopatrzy się, jaką książkę tym razem prezydent wziął ze sobą do metra?

Sonda
Jak oceniasz fakt, że prezydent stolicy podróżuje metrem jak zwykły warszawiak?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE