Rafał Trzaskowski powołał nową urzędniczkę. Będzie pilnowała równości

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News; Materiały prasowe/UM Warszawa Rafał Trzaskowski powołał nową urzędniczkę. Będzie pilnowała równości

Decyzje prezydenta

Rafał Trzaskowski powołał nową urzędniczkę. Będzie pilnowała równości w Warszawie

2022-09-20 10:18

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stworzył nowe stanowisko. Pełnomocniczka ds. równego traktowania będzie pilnowała, czy w Warszawie przestrzegane są prawa mniejszości. Pilnowała tego będzie Karolina Zdrodowska. Prezydent swoją decyzję uzasadnił dużym napływem osób z Ukrainy i całego świata. Co dokładnie będzie należało do obowiązków pełnomocniczki?

Rafał Trzaskowski powołał nową urzędniczkę

Utworzenia tego stanowiska domagały się pozarządowe organizacje. - Jako miasto cenimy solidarność rozumianą jako gotowość do podejmowania działań na rzecz innych i dobra wspólnego. Dlatego powołałem pełnomocniczkę ds. równego traktowania i powierzyłem to zadanie pani Karolinie Zdrodowskiej. Musimy wzmacniać działania na rzecz zapewnienia równych szans rozwoju dla wszystkich – powiedział prezydent Trzaskowski.

Przeczytaj również: Uchodźcy z Ukrainy masowo wyjeżdżają z Warszawy. "Boimy się, ale wracamy do domu"

Jak przekonuje prezydent Warszawy, czasy w których żyjemy wymagają takich działań. Do stolicy przybywa coraz więcej migrantów i uchodźców. Obowiązki Karoliny Zdrodowskiej będą dotyczyły równego udziału mniejszości w życiu społecznym i kulturalnym miasta, a także równego traktowania osób LGBT+. - Dziękuję Panu Prezydentowi za zaufanie i powierzenie tak odpowiedzialnej funkcji. W obliczu trwającej wojny w Ukrainie i kryzysu humanitarnego, który dotyka też Warszawę, jak również braku właściwej ochrony prawnej części grup mniejszościowych, to duże wyzwanie – powiedziała urzędniczka. Do tej pory pełnomocniczka pełniła funkcję dyrektorki koordynatorki ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Warszawa wspiera mniejszości

Władze Warszawy aktywnie wspierają mniejszości. Prezydent i wielu urzędników ratusza pojawia się na corocznej paradzie równości, udzielają się też w inicjatywach pomocy uchodźcom i migrantom.

Sonda
Czy uchodźcy z Ukrainy są dobrze przyjeci w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE