TYSIĄC złotych za wywóz śmieci? Przerażające stawki po przeliczeniu nowej opłaty

2021-03-30 21:18
Horrendalne opłaty za śmieci w Warszawie. Powinni je odbierać spod drzwi. Nowe stawki od kwietnia 2021
Autor: MW Horrendalne opłaty za śmieci w Warszawie. "Powinni je odbierać spod drzwi". Nowe stawki od kwietnia 2021

To jest niepojęte. Mieszkańcy są zbulwersowani nowymi opłatami za śmieci. Mieszkaniec Spółdzielni Mieszkaniowej Wyżyny podzielił się na Facebooku najnowszym rozliczeniem za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 01.04.2021 roku. Wyliczenie dotyczy mieszkania własnościowego za trzy osoby. - Mam chodzić z brudną głową? I jeść na jednorazówkach by płacić mniej za śmieci? – zastanawia się zrezygnowany mieszkaniec.

Masakra! Prawie 200 zł miesięcznie za 3 osoby za śmieci - skarży się mieszkaniec SM Wyżyny. Spółdzielnia wyliczyła wywóz nieczystości na 15,42 m3 co daje kwotę 196,30 zł. Co ciekawe, zaliczka za wodę i kanalizację została oszacowana na 14,88 m3. Jest to niezrozumiałe dla mieszkańców. - Zastanawiam się nad tym, ale to prawdopodobnie efekt dodania zużytej wody do mycia klatek schodowych... - komentuje bezsilny mieszkaniec.

Podwyżki za śmieci. Co na to warszawiacy?

Te potworne podwyżki spowodowały, że za mieszkanie własnościowe mieszkaniec SM Wyżyny od kwietnia będzie płacił aż 1000 złotych (dokładnie 994,02 zł)!

- Całe życie płacę podatki w Warszawie i moje miasto ustala mi teraz takie maksymalne stawki?! Mam chodzić z brudną głową? I jeść na jednorazówkach by płacić mniej za śmieci? Od dziś Warszawiak będzie kojarzył się z kimś śmierdzącym, bo jak inaczej żyć?! - zastanawia się wkurzony mieszkaniec.

Inny mieszkaniec SM Wyżyny zapytał o rozliczenie roczne, czy będzie podobnie jak z wodą : zwrot lub nadpłata. Nie takiej odpowiedzi spodziewał się mieszkaniec. - Nikt nie wie .Jak sięgnąć do naszych kieszeni to wszyscy wiedzą ale aż trudno mi uwierzyć , że nie został ustalony system rozliczenia - mówi mieszkaniec SM Wyżyny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE