Były warszawski urzędnik zatrzymany

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, facebook

Urzędnik Mariusz G. ukradł z miasta 728 tys. zł. Nikt w ratuszu nie poniesie odpowiedzialności?

2021-07-09 9:59

Mariusz G. - były urzędnik z Pragi-Północ, bohater naszych publikacji o aferze z wyprowadzeniem pieniędzy z dzielnicowego budżetu na oświatę - siedzi w areszcie. To na ten moment jedyna osoba z DBFO, która usłyszała zarzuty, wielu twierdzi, że nie słusznie. Czy ktoś z jego przełożonych poniesie konsekwencje po tym skandalu?

Prokuratura postawiła Mariuszowi G. zarzuty oszustwa na kwotę ponad 700 tys. zł, przekroczenia uprawnień i fałszowania dokumentów. Urzędnik, który przez półtora roku wyprowadzał na swoje konta pieniądze z Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty, został zwolniony jeszcze w lutym, zanim prokuratura zabrała się za śledztwo. I fakt, że to sama szefowa DBFO wykryła oszustwo, ma ją teraz chronić przez zwolnieniem. - Dokonałbym zmiany personalnej, pomimo dotychczasowej dobrej współpracy, głównej księgowej DBFO oraz dyrektor DBFO - uważa wiceburmistrz Pragi-Północ Dariusz Kacprzak.

- Prezydent Rafał Trzaskowski powinien cofnąć pełnomocnictwa członkom zarządu Praga-Północ. Kolejnym krokiem powinno być wprowadzenie komisarza, który uporządkuje sytuację w praskim urzędzie i nadzorowanych jednostkach. Ktoś w ciągu dwóch lat nie był w stanie wykryć malwersacji setek tysięcy złotych. Czy żadna z tych osób nie poniesie odpowiedzialność? - pyta północnopraski radny Grzegorz Walkiewicz. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jednak na razie takich zmian nie przewiduje. Przyznał natomiast w rozmowie z „Super Expressem”, że zawinił system informatyczny. – Program miał luki, co umożliwiło Mariuszowi G. kradzież - potwierdza także prokurator Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Dziś radni Pragi mają znów dyskutować o aferze na sesji.

Warszawa walczy z mutacją DELTA sprzętem za milion! Tak wygląda laboratorium WSSE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE