Ukraińcy wyłapywani na terenie Polski?! Urząd marszałkowski w Warszawie odpowiada

i

Autor: SHUTTERSTOCK Urząd marszałkowski w Warszawie dementuje informacje o zatrzymywaniu Ukraińców na terenie Polski

Ukraińcy wyłapywani na terenie Polski?! Urząd marszałkowski w Warszawie odpowiada

2022-06-23 15:25

Urząd marszałkowski w Warszawie komentuje informacje, które od jakiegoś czasu pojawiają się w internecie. W mediach społecznościowych i na poczcie elektronicznej można znaleźć skan pisma, zgodnie z którym obywatele Ukrainy w wieku poborowym mają być zatrzymywani na terenie Polski. Dokument miał rzekomo podpisać marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Ukraińcy wyłapywani na terenie Polski?! Urząd marszałkowski w Warszawie odpowiada

Czy Polska i Ukraina porozumiały się ws. zatrzymywania Ukraińców w wieku poborowym na terenie naszego kraju? Takie pismo krąży od kilku dni po internecie: trafiło zarówno do mediów społecznościowych, jak i na skrzynki elektroniczne. Co więcej, dokument ma być rzekomo podpisany przez Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego. Wszystkie powyższe informacje zostały zdementowane przez urząd marszałkowski w Warszawie. - Informujemy, że pismo to jest sfałszowane, a sama informacja jest przykładem fake newsa i próbą dezinformacji. Marszałek województwa nigdy nie podpisywał żadnego pisma w tej sprawie. Takie pismo nie powstało również w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego - czytamy na stronie internetowej mazovia.pl. O sprawie zostały już powiadomione odpowiednie służby, a całą sytuację na swoim profilu twitterowym skomentowało ponadto Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

- W Internecie są powielane fałszywe dokumenty i informacje o rzekomym porozumieniu Polski i Ukrainy, dotyczącym poszukiwania i zatrzymywania obywateli Ukrainy uchylających się od służby wojskowej. Nie daj się oszukać! To dezinformacja - apeluje RCB.

Czytaj też: Zabójstwo 35-latka! Leżał na ulicy. Prokuratura: "Śmierci tego człowieka nie można było uniknąć". Horror w Ostrowi Mazowieckiej

Czytaj też: Śmierć małej Hani. Szok przed sądem! Czy to dlatego doszło do wypadku w Przęsławicach?

Sonda
Czy Ukraina powinna zostać przyjęta do Unii Europejskiej?
Kradli samochody w Holandii, z łupami wracali do Warszawy