Nowy dyrektor Muzeum Etnograficznego w Warszawie

i

Autor: Nemo5576/Wikipedia, Tomasz Radzik Robert Zydel będzie szefem Muzeum przez pięć lat

Urzędnik Hanny Gronkiewicz-Waltz dyrektorem ważnej państwowej placówki w Warszawie! Robert Zydel na nowej posadzie

2021-01-16 11:22

Były urzędnik Hanny Gronkiewicz-Waltz został dyrektorem Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Robert Zydel kierował przez kilka lat biurem marketingu miasta w warszawskim ratuszu. Odszedł za prezydentury Rafała Trzaskowskiego. Teraz dostał nową posadę!

Nowa posada dla byłego urzędnika

Nominację dyrektorską urzędnik odebrał w piątek z rąk wicemarszałka Mazowsza Wiesława Raboszuka. - Przez najbliższe pięć lat pracami Muzeum Etnograficznego będzie kierował Robert Zydel. Równocześnie serdecznie dziękuję ustępującemu dyrektorowi Tadeuszowi Zającowi za wzorową współpracę z samorządem województwa – napisał na facebooku marszałek. - To muzeum stanie się przestrzenią twórczą dla osób związanych z etnografią i antropologią kulturową, ale także otwartym miejscem debaty. Chciałbym, aby adres Kredytowa 1 stał się rozpoznawalny dla mieszkańców i mieszkanek Mazowsza i całej Polski – zapowiada nowy dyrektor placówki przy Kredytowej.Zydel wygrał konkurs na to stanowisko. Decyzja o wyborze jego kandydatury była jednogłośna.

Absolwent etnologii

Jak podaje Muzeum: „Robert Zydel jest absolwentem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat prowadził laboratoria i zajęcia związane z praktycznym zastosowaniem narzędzi etnograficznych w badaniach marketingowych. Był Consumer Insight Directorem w agencji kreatywnej Saatchi&Saatchi. W latach 2014-2019 zarządzał Biurem Marketingu Miasta w samorządzie warszawskim. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii".

ZOBACZ TEŻ JAK BUDOWANE JEST NOWE MUZEUM W WARSZAWIE:

Muzeum Historii Polski - budowa na półmetku

Odszedł za Trzaskowskiego bo się nie dogadał

Zydel został szefem biura w ratuszu odpowiedzialnym za marketing po tym, jak ówczesna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zlikwidowała biuro promocji, kierowane przez dość kontrowersyjną urzędniczkę Katarzynę Ratajczyk. Przez pięć lat dobrze sobie radził na tym stanowisku. Gdy prezydentem Warszawy został Rafał Trzaskowski Zydel nie mógł dogadać się z jego rzecznikiem Kamilem Dąbrową i odszedł z ratusza. Teraz czeka go nowe wyzwanie!

Muzeum Etnograficzne to ponad 350 tys. muzealiów z całego świata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE