Uwaga! IMGW bije na alarm! Są ostrzeżenia dla Warszawy. W piątek może być niebezpiecznie [24.09.2021]

i

Autor: Pixabay Uwaga! IMGW bije na alarm! Są ostrzeżenia dla Warszawy. W piątek może być niebezpiecznie [24.09.2021]

Uwaga! IMGW bije na alarm! Są ostrzeżenia dla Warszawy. W piątek może być niebezpiecznie [24.09.2021]

Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wielu regionów Polski. Żółty alert obowiązuje także w Warszawie. Mieszkańcy stolicy są ostrzegani przed bardzo silnym wiatrem, który w porywach może osiągać prędkość sięgającą nawet 85 kilometrów na godzinę. Przeczytaj prognozę pogody na piątek, 24 września.

Ostrzeżenie IMGW: Warszawa, 24.09.2021

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Warszawy i okolic. Z przesłanego przez IMGW komunikatu wynika, że mieszkańcy tego regionu mogą spodziewać się bardzo silnego wiatru.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, zwłaszcza podczas burz, możliwe są porywy do 90 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest po północy i nad ranem - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Zobacz koniecznie: Samobójstwo na strzelnicy?! Nie żyje 30-latek. Tragedia na Bielanach

Prognoza pogody IMGW, Warszawa, 24 września

IMGW Warszawa, pogoda 24.09.2021

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu.Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Przeczytaj także: Maratończycy zaleją Warszawę. Zajmą pięć dzielnic i dwa mosty [MAPA]

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE