Varsavianista ostro o Placu Pięciu Rogów w Warszawie „Stał się śmietnikiem pięciu rogów”

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Varsavianista ostro o Placu Pięciu Rogów w Warszawie „Stał się śmietnikiem pięciu rogów”

Jest aż tak źle?

Varsavianista ostro o Placu Pięciu Rogów w Warszawie „Stał się śmietnikiem pięciu rogów”

2022-11-09 15:42

Po modernizacji Plac Pięciu Rogów miał wypięknieć i być wizytówką stolicy. Varsavianista ocenił to miejsce na mapie Warszawy bardzo negatywnie. „Plac Pięciu Rogów miał być miejscem relaksu, a jest śmietnikiem pięciu rogów” – nie przebierał w słowach varsavianista ze stowarzyszenia Obrońcy Zabytków Warszawy Janusz Sujecki.

Plac Pięciu Rogów jak śmietnik?

Niesprzątnięte liście, porozrzucane śmieci, butelki na ławkach, fontanna, która przypomina raczej zabrudzony ściek uliczny - tak wygląda plac Pięciu Rogów mający być w zamyśle władz stolicy fragmentem Nowego Centrum Warszawy.

"Miało być to miejsce relaksu, a jest nie wiadomo, co. Plac Pięciu Rogów wygląda jak śmietnik pięciu rogów, jak zarośnięty drzewami pas startowy, na którym z betonowych płyt wystają kikuty drzew, a sadzawka jest, jak ściek uliczny" - stwierdził Janusz Sujecki.

Varsavianista podkreślił, że "nie można majstrować przy żywym mieście zabytkowym”. "Jeżeli ktoś znajdzie stare zdjęcie, na którym są np. ładne latarnie, to wówczas można je przywrócić. Natomiast nie można na siłę wprowadzać elementów zieleni, sadzić drzew, tam, gdzie nigdy ich nie było" - stwierdził.

Plac Pięciu Rogów po modernizacji

Plac Pięciu Rogów otwarto 5 lipca. Od tego czasu mogą tamtędy jeździć jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Wyjątkiem są auta ze specjalnymi identyfikatorami NC, które wydaje Zarząd Dróg Miejskich. Na przebudowanym placu posadzono 22 klony polne o wysokości dziewięciu metrów każdy. Inwestycja kosztowała ok. 15 mln zł.

Sonda
Podoba ci się Plac Pięciu Rogów w Warszawie?