W połowie maja w stolicy otworzą się miejskie punkty szczepień przeciwko COVID-19. Tutaj będą szczepić

2021-04-21 17:48 Norbert Amlicki
Rafał Trzaskowski
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W połowie maja warszawiacy będą mogli zaszczepić się przeciwko covid-19 m.in. na stadionie Legii. Ratusz chciał uruchomić 13 takich miejsc, by jeszcze przed wakacjami uodpornić wszystkich chętnych warszawiaków przeciw koronawirusowi. Ale skończyło się na czterech punktach. Tutaj będą szczepić. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma nadzieję, że szczepienia rozpoczną się 14 maja.

- 14 maja będziemy mogli otworzyć w Warszawie cztery punkty szczepień powszechnych. Największy będzie zorganizowany na stadionie Legii . Pozostałe trzy powstaną na Białołęce, Targówku i w Wawrze - poinformował wczoraj prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Na Legię chętnych dowiezie specjalny autobus 901 kursujący między Dworcem Centralnym a Łazienkowską. Kiedy e-skierowania na szczepienia będą dla wszystkich?

W tych miejscach będą punkty szczepień powszechnych:

* Stadion Legii ul. Łazienkowska 3

* Białołęcki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej 21

* OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25

* Wawerskie Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?

Miasto zorganizowało już niezbędny sprzęt do uruchomienia tych punktów boksy, meble, komputery i aparaturę medyczną. - To olbrzymie wyzwanie logistyczne. Wszystko mamy już zorganizowane – dodaje wiceprezydent Renata Kaznowska, odpowiedzialna za miejską służbę zdrowia. Prezydent ma tylko nadzieję, że data uruchomienia szczepień nie ulegnie zmianie, bo zależy to od dostarczenia odpowiedniej liczby szczepionek.

NIE PRZEGAP: Szczepienia na koronawirusa. Ile trwa odporność na Covid-19? Prof. Horban przekazał ważne informacje

Poprzednio ledwo ratusz ogłosił, że ma gotowych 13 punktów które mogłyby szczepić już od 19 kwietnia, następnego dnia minister Michał Dworczyk „odkręcał” sprawę informując, że punktów w Warszawie będzie na pewno mniej i nie od kwietnia a od maja. Tym razem władze Warszawy zapewniają, że wszystko jest ze stroną rządową uzgodnione.

Jeśli dojadą szczepionki, będzie można uodparniać przeciw covid-19 nawet 60 tys. warszawiaków tygodniowo.

Szczegółowe informacje na temat szczepień dostępne są na stronie www.warszawaszczepi.pl. Znajdują się tam także formularze aplikacyjne dla personelu medycznego (ratusz wciąż rekrutuje medyków) oraz przekierowania do stron, gdzie można dokonać rejestracji na szczepienie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE