Warszawa: Będzie tramwaj na Kasprzaka! Urzędnicy ogłosili przetarg! [WIDEO, GALERIA]

2020-07-31 16:01
Tramwaj na Kasprzaka - wizualizacje
Autor: Materiały prasowe Tramwaj na Kasprzaka - wizualizacje

Wkrótce powinna ruszyć budowa nowej trasy tramwajowej w stolicy. Urzędnicy ogłosili właśnie przetarg na prace w ul. Kasprzaka. Zapowiada się szybka podróż z nowych osiedli na Woli do centrum.

Według tramwajarzy nowa trasa pozwoli kilku tysiącom nowych mieszkańców Woli na szybki dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego i do centrum Warszawy.

Warszawa: DRAMAT przedsiębiorców i placówek! Grozi im LAWINA i HAŁDA ŚMIECI! Czekają ich kolejne podwyżki?

Jaka będzie nowa trasa na Kasprzaka?

Na 2,3 km odcinku między Wolską, a Skierniewicką tramwajarze zbudują nowe tory. Te istniejące o długości ok. 1,2 km zostaną zmodernizowane. Pasażerowie będą mogli korzystać z sześciu nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola i przy ul. Ordona. - Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tory na Kasprzaka, tak jak na niedawno oddanej trasie na ul. Grochowskiej będą obsadzone zielenią - stwierdził Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, który dodał, że nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Czas przejazdu po nowo wybudowanym odcinku trasy nie przekroczy 15 minut. W przyszłości trasa wzdłuż ul. Kasprzaka będzie się mogła łączyć z dwoma innymi trasami w kierunku stacji Warszawa Zachodnia.

Warszawa: KARAMBOL na Wale Miedzeszyńskim. W jednym z aut JECHAŁY DZIECI!

Tramwaj na Kasprzaka - plan
Autor: Urząd m.st. Warszawy Tramwaj na Kasprzaka - plan

Jak długo potrwa budowa?

Budowa nowej trasy tramwajowej powinna zostać zakończona w 2023 roku. Wykonawca na zrealizowanie robót budowlanych będzie miał 20 miesięcy. Do tego czasu nie będą wliczane 3-miesięczne okresy zimowe od połowy grudnia do połowy marca. Jeśli pogoda na to pozwoli będzie możliwość realizacji robót również w tym okresie. - Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie blisko 196 mln zł netto – stwierdził rzecznik Tramwajów Warszawskich. Częścią inwestycji jest też przebudowa infrastruktury Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Przejmujące słowa uczestniczki powstania: - POPŁAKAŁAM SIĘ, gdy zobaczyłam co zrobiono z figurą Chrystusa!

Najważniejsze inwestycje tramwajowe w Polsce

Realizujemy największy w Polsce program inwestycji tramwajowych od ponad pół wieku – stwierdziła Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza. Tramwajarze pracują m.in. nad trasą do Wilanowa i do Winnicy, gdzie już zostały zamontowane pierwsze szyny. W przygotowaniach jest też budowa nowej zajezdni na Annopolu. Warszawa zyska także 213 nowych tramwajów, na które urzędnicy podpisywali umowę w czerwcu 2019.

Nowy Dwór Mazowiecki: Przeżyły KOSZMAR! MALTRETOWAŁ je fizycznie i psychicznie

Dodatkowe informacje, raporty z konsultacji społecznych i wizualizacje można znaleźć na stronie www.tramwajnakasprzaka.pl.

Warszawa: Dlaczego w sobotę zawyją syreny? O której?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE