Warszawa: Od dziś miasto nie odbiera od nich śmieci!

2020-08-01 9:25
Mieszkaniec Włocławka wywoził odpady do lasu. Namierzył go wspólny patrol policji i straży leśnej
Autor: KWP Bydgoszcz

Przedsiębiorcy nie mogą teraz spać spokojnie. Wszystko prze to, że stolica wyłączyła z systemu gospodarowania odpadami komunalnymi sklepy, centra handlowe, szpitale i Uczelnie Wyższe! Co teraz mogą zrobić? Jak się zabezpieczyć i uratować przed powstaniem lawiny śmieci?

Urzędnicy zdecydowali! Od Jutra z systemu gospodarowania odpadami komunalnymi zostaną wyłączone sklepy, hotele, budynki usługowe, biura, szkoły wyższe oraz szpitale czy lotniska.Teraz będą musiały sobie radzić same i na własną rękę szukać umów z operatorami wywozu odpadów. - Panujące teraz zasady odbioru odpadów z tego typu nieruchomości są dla miasta nieopłacalne - informuje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Może to sporo kosztować właścicieli biznesów, czy zarządców nieruchomości i nie chodzi tylko o cenę, ale o nieprzespane noce w związku z poszukiwaniem odpowiedniej firmy dla siebie.

Nowy Dwór Mazowiecki: Przeżyły KOSZMAR! MALTRETOWAŁ je fizycznie i psychicznie

Śmieci z budowy mostu spłynęły Wisłą

Szczęście w nieszczęściu dla zarządców i właścicieli placówek, Ratusz pomyślał jeszcze o nich, i ustalił maksymalne stawki, jakie operatorzy mogą pobierać od zainteresowanych. Maksymalna stawka, jaką operator może pobrać od zarządcy nieruchomości za posegregowane śmieci wynosi aż 152,50 zł za metr sześcienny odpadów! Co do nieposegregowanych, to cena jest 2 razy droższa i wynosi aż 305 złotych. Pozostaje jeszcze kwestia wywozu ścieków z szamb i innych zbiorników bezodpływowych, za to zarządcy będą musieli zapłacić 60 zł za metr sześcienny.

Radzymin: WYPADEK NA S8. Bus WBIŁ się w tira. Ranne dzieci! OGROMNE utrudnienia

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE