Warszawa dba o kibiców Legii. Na ulice wyruszy specjalny autobus

2021-07-24 14:10
Stadion Legia Warszawa
Autor: Wikimedia.org/Sofik (CC BY 3.0)

To doskonała wiadomość dla wszystkich kibiców Legii Warszawa, którzy wybierają się na sobotni mecz stołecznej drużyny. Miasto zadbało o bezpieczny dojazd na stadion, na którym ma odbyć się spotkanie z Wisłą Płocka w ramach I kolejki PKO BP Ekstraklasy. Specjalnie dla powracających ze stadionu Legii przy ul. Łazienkowskiej po meczu na ulice stolicy wyjadą również autobusy dodatkowej linii 911.

Już o godz. 20, w sobotę, 24 lipca, rozpocznie się mecz w ramach I kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na murawie stadionu Legii przy Łazienkowskiej Legia Warszawa zmierzy się z Wisłą Płock. Mecz ten transmitowany będzie w TVP Sport i tvpsport.pl, a także na Legia.com.

ZOBACZ TEŻ: Już za chwilę XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej!

Fanów Legii Warszawa czeka miła niespodzianka od Warszawskiego Transportu Publicznego. W związku z meczem, który odbędzie się na stadionie przy Łazienkowskiej, już od godz. 18 kursować będą autobusy linii przyspieszonych 502, 514, 520, 523 oraz 525. Co więcej, przystanki Torwar 01 i 02 będą obowiązywały jako stałe.

To jednak nie koniec zmian w sobotnim rozkładzie jazdy autobusów miejskich. Po zakończeniu meczu, około godz. 22, na ulice Warszawy wyjadą specjalne autobusy rozwozowe dla kibiców. Będą one oznaczone jako linia 911 kursująca na trasach:

  • w kierunku krańca DW. CENTRALNY: TORWAR 02 – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – rondo Dmowskiego – Aleje Jerozolimskie – DW. CENTRALNY 02
  • w kierunku krańca WIATRACZNA: ROZBRAT 01 – Trasa Łazienkowska – al. Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA 10

Jak podaje Warszawski Transport Publiczny, w autobusach linii 911 obowiązuje pełna taryfa biletowa ZTM.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE