WARSZAWA. Eksplozja w centrum handlowym

2015-06-11 10:30

Głośny huk, ogień i dużo dymu! W centrum handlowym Land wybuchła butla z gazem. Przerażeni klienci uciekali w popłochu. Na szczęście obyło się bez rannych. Konieczna jednak była ewakuacja sklepów.

Do wybuchu doszło po godz. 10 w restauracji mieszczącej się na parterze w lokalnym centrum handlowym przy ul. Wałbrzyskiej 11. Przyczyną eksplozji była nieszczelna butla z gazem.

- Wybuchu nie słyszałem, ale jak zarządzono ewakuację, to widziałem pożar. Trochę się strachu wszyscy najedliśmy, bo nie wiedzieliśmy, co się dzieje - mówi Dariusz Birus (42 l.), pracownik kantoru.

Po godzinie od wybuchu przybyłym na miejsce strażakom udało się wynieść na zewnątrz budynku i schłodzić wodą dwie butle. Kuchnia, w której miał miejsce wybuch, została częściowo spalona.

- Eksplozja była spowodowana ulatniającym się gazem, to też spowodowało pożar w restauracji. Na miejscu były cztery zastępy straży pożarnej. Ewakuowanych zostało około 400 osób ze względu na duże zadymienie. Nikomu nic się nie stało, bo nikogo akurat nie było w pobliżu - mówi mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz z miejskiej komendy straży pożarnej.

Centrum handlowe było do końca dnia zamknięte. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy budynek zostanie wyłączony z użytkowania, czy wystarczy remont zniszczonych pomieszczeń. Oceni to Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Zobacz:Warszawa wygrywa z Berlinem

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE