Szok!

Warszawa. Ewakuacja na Ochocie! Wykopali bombę, pilna akcja służb

2023-05-26 16:26

Pilna akcja służb na Ochocie. W piątek, 26 maja, pracownicy wykopali podczas prac ziemnych bombę! Po niebezpieczną pamiątkę z czasów wojny pilnie przyjechali wojskowi saperzy, a policja zabezpieczyła teren. Okazało się, że niewybuch jest tak niebezpieczny, że trzeba bylo ewakuować okolicznych mieszkańców. Cała akcja trwała prawie 6 godzin.

Warszawa. Pilna ewakuacja mieszkańców na Ochocie. Pracownicy wykopali bombę

Pracownicy, którzy znaleźli niebezpieczne żelastwo od razu zawiadomili służby. - Około godz. 10 otrzymaliśmy zgłoszenie o niewybuchu wykopanym przy ul. Wawelskiej. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Rafał Markiewicz ze stołecznej policji. Jak dodał, żołnierze pracowali przy niewybuchu kilka godzin. - Akcja zakończyła się przed godz. 16 - wyjaśnia policjant. Minerzy wywieźli niewypał w bezpieczne miejsce.

Warszawa usłana jest niewybuchami. Co rusz podczas prac drogowych i budowlanych pracownicy natrafiają na pamiątki po ostatniej wojnie: granaty, pociski i bomby. W tym roku podoba akcja miała miejsce na pl. Powstańców Warszawy. Prace zostały wstrzymane do czasu unieszkodliwienia niebezpiecznego przedmiotu.

Sonda
Widziałeś kiedyś przy pracy sapera?