WARSZAWA. EXPRESSEM: Najnowsze wiadomości ze stolicy!

2015-03-11 23:33

Praga-Południe Stolica Śródmieście Ursynów Wawer Śródmieście

Z łomem do taxi

To miało być zwykle wezwanie. Taksówkarz podjechał pod wskazany adres, ale do auta wsiadł mężczyzna z łomem, który zaczął mu grozić i żądać pieniędzy. Po chwili wysiadł i uderzył łomem w maskę i szybę skody, następnie ukradł kluczyki i 180 zł z kasy. Policjanci odnaleźli napastnika w jego mieszkaniu. Artur M. (40 l.) udawał, że nie wie, o co chodzi. Zmienił zdanie, gdy mundurowi odnaleźli za lodówką łom oraz łupy z kradzieży. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Warszawiacy boją się dentysty

Jak wynika z sondy przeprowadzonej na potrzeby kampanii "Lekcja stomatologii", blisko 40 proc. warszawiaków odczuwa stres przed wizytą stomatologiczną, a prawie połowie zdarzyło się wynajdywać błahe powody, aby jej uniknąć. Ze statystyki wynika, że mieszkańcy prawego brzegu Wisły chodzą do dentysty rzadziej niż mieszkańcy z lewej strony Wisły.

Zobacz: Weszliśmy do kazamatów NKWD. Czytaliśmy napisy więźniów.

O emigracji Żydów

Mało kto zdaje sobie sprawę, że po II wojnie światowej w Polsce nadal zamieszkiwała jedna z największych społeczności żydowskich. Dlaczego wyemigrowali? Jakie były skutki tej emigracji? Na te pytania odpowie prof. dr hab. Dariusz Stola - historyk, dyrektor Muzeum POLIN. Start o godz. 18 przy ul. Anielewicza 6.

Argentyńskie tango w ratuszu

W sali konferencyjnej ursynowskiego ratusza o godz. 17 zacznie się koncert zespołu Sentido Del Tango. W repertuarze utwory mistrzów klasycznego tanga argentyńskiego oraz tango nuevo, m.in. Astora Piazzolli, jak również przedwojenne tanga polskie i kompozycje własne zespołu.

Polecamy: Spalony Most Łazienkowski zostanie odbudowany jeszcze w tym roku

Pijany rowerzysta na Patriotów

Jadący ul. Patriotów kierowca powiadomił stojących na poboczu strażników o dziwnie zachowującym się rowerzyście. Kilka minut później funkcjonariusze zauważyli rowerzystę jadącego zygzakiem. Mężczyznę przekazano policji. Okazało się, że miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Filmy w BUW

W kawiarni Cafe Fenomenalna odbędzie się dziś pokaz filmowy z cyklu "Historia Kina". W tym tygodniu zaprezentowane zostaną obrazy wyprodukowane ponad 90 lat temu! O godz. 18 wyświetlony będzie "Antrakt" w reżyserii Rene Claira, następnie "Jeszcze wyżej" (reż. Fred. C. Newmeyer, Sam Taylor) oraz "Portier z hotelu Atlantic" (reż. Friedrich Wilhelm Murnau).

Czytaj także: Tajemniczy zgon w Parku Skaryszewskim

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE