Warszawa: Kierowcy PRZEGANIAJĄ pieszych z pasów, bo światła są ZA KRÓTKIE! [WIDEO]

2020-01-15 16:19
Przejście dla pieszych [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay.com / CC0 Przejście dla pieszych [zdjęcie ilustracyjne]

Widok osób podbiegających, by zdążyć przejść przez pasy na zielonym świetle to powszedniość. W wielu miejscach Warszawy świata dla pieszych są za krótkie. Dla starszych osób to bardzo poważny problem. I nie będzie lepiej!

Szerokie ulice - krótkie zielone światło dla pieszych. To problem, który dotyczy wielu stołecznych przejść dla pieszych. Wszędzie widać ludzi, którzy podbiegają, by na zielonym świetle zdążyć przejść przez pasy. Dla młodych to nie problem, dla starszych - bardzo duży.
Można odnieść wrażenie, że światła w stolicy są regulowane pod potrzeby kierowców, bez myślenia o pieszych. W efekcie przechodnie są zmuszani do galopady przez przejścia. Tak jest np. na ul. Waryńskiego, tak jest na pl. Zawiszy, na ul. Powązkowskiej i w wielu innych punktach Warszawy.

Grupa SPEED odbiera prawa jazdy! Nie uwierzysz ilu kierowców już je straciło!

Ja daję radę podbiec, bo jestem jeszcze młoda, ale starsi ludzie... - mówi 28-latka na przejściu przy ul. Waryńskiego. - Nie daję rady przejść przez jezdnię przy jednej zmianie świateł - potakuje starsza kobieta. - A takich ludzi jak ja, jest dużo. 

Mężczyzna potrącony przez pociąg na dworcu Warszawa Wschodnia!

Wszyscy chcielibyśmy mieć zielone światło w momencie, kiedy chcielibyśmy przekroczyć jezdnię, jednak takiego cudownego systemu jeszcze nie ma. Ten system akomodacyjny, który funkcjonuje w Warszawie, jest na tyle optymalny, że dostosowuje długość światła zielonego do aktualnego zapotrzebowania i natężenia ruchu na drodze - mówi Karolina Gałecka, rzecznik ZDM. Wniosek z tych słów jest prosty i niewesoły: system jest dla kierowców i do nich się dostosowuje. Piesi musza radzić sobie sami.

Co gubili warszawiacy w zeszłym roku?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE