Kokaina w hamaku! Przechwycili na Okęciu kolumbijską przesyłkę. Wskazał ją wyszkolony pies

i

Autor: Shutterstock Kokaina w hamaku! Przechwycili na Okęciu kolumbijską przesyłkę. Wskazał ją wyszkolony pies

Warszawa. Kokaina w hamaku. Przechwycili na Okęciu kolumbijską przesyłkę, wskazał ją wyszkolony pies

2022-07-15 8:51

Niecodzienną przesyłkę zatrzymali celnicy z lotniska na Okęciu. Po koniec czerwca natrafili na dziwny pakunek z Kolumbii. Paczka zawierał skórzany hamak, jednak pies wyszkolony do wykrywania narkotyków pokazywał, że są w niej nielegalne substancje. Po jej zbadaniu okazało się, że hamak jest nasączony kokainą! Odbiorcą paczki miał być mieszkaniec Warszawy.

Kokaina na Okęciu. Była ukryta w hamaku

Do przechwycenia przesyłki doszło pod koniec czerwca. - Przesyłka nadana w Kolumbii zawierała hamak wykonany z dwóch warstw wyprawionej skóry, sklejonej ze sobą i zapakowany w skórzany pokrowiec wiązany rzemieniami. Jego odbiorcą miał być mieszkaniec Warszawy - powiedziała starszy rewident Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Przeczytaj również: Nigeryjczyk TU schował ponad kilogram kokainy. Wpadł na lotnisku w Warszawie

Próbka skory z hamaka trafiła do policyjnego laboratorium. Łączna waga przesyłki to 7 kg. Na razie nie wiadomo ile narkotyków znajdowało się w hamaku. Po dokładnym przebadaniu przesyłki z Kolumbii będzie można stwierdzić ile warte były znajdujące się w nim nielegalne środki.

Kokaina w butach

Pomysłowość przemytników nie zna granic. Niektórzy liczą na szczęście i chowają narkotyki w specyficzne miejsca. Opisywaliśmy już przypadek Nigeryjczyka, który ukrył kokainę w butach, resztę połknął. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Jak rozpoznać, że ktoś zażywał narkotyki psychostymulujące? (ecstasy, MDMA, kokaina, amfetamina)
Sonda
Czy zażywałeś kiedyś narkotyki?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki