Warszawa: Kolejne demonstracje w centrum miasta. DOKĄD IDZIE PROTEST?

Strajk kobiet w Warszawie
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Strajk kobiet w Warszawie

To już ósmy dzień protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej zerwania kompromisu aborcyjnego. Dziś do protestu w Warszawie dołączyli się aktywiści LGBT. W spacerze stołecznymi ulicami znów bierze udział kilka tysięcy osób.

Pierwsi demonstranci zebrali się na Nowym Świecie w okolicy ul. Chmielnej po godz. 18. Z każdą minutą pojawiali się tam kolejni uczestnicy. Po przemówieniach polityków partii Razem protest ruszył na tradycyjny spacer. Tym razem jako cel obrany został budynek Telewizji Polskiej przy pl. Powstańców Warszawy. Tłum ruszył trasą Al.Jerozolimskie - Marszałkowska - Świętokrzyska. 

TYLKO U NAS! Znamy decyzję kurii w sprawie proboszcza z Płochocinia! [GALERIA]

Na miejscu na demonstrujących czekała już policja. Budynki należące do publicznej telewizji zostały odgrodzone. Funkcjonariusze zabezpieczają miejsce w pełnym rynsztunku - w hełmach i z tarczami. Prawdopodobnie nie będzie to jednak ostatni przystanek spaceru. Tłum ma ruszyć w stronę Pałacu Prezydenckiego. Warszawski Transport Publiczny na bieżąco informuje pasażerów o utrudnieniach w komunikacji miejskiej. 

Warszawa: Tędy jutro pójdą przemarsze! ZNAMY SZCZEGÓŁY

"W związku zablokowanym przejazdem w rejonie, ul.Świętokrzyska/Jasna. Trwają utrudnienia w kursowaniu linii 107. Autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe.

l.107 > KIERBEDZIA:..pl.Bankowy – Marszałkowska – Al.Jerozolimskie."

Polonez na protestach. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 144