Warszawa. Kto zamaluje patelnię? Konkurs rozstrzygnięty

PKiN
Autor: Getty images

Betonowe ściany przy wejściu na stację metra Centrum zmienią się nie do poznania. Miasto rozstrzygnęło konkurs na operatora powierzchni, który przez trzy lata będzie dbał o wygląd patelni.

Betonowe ściany przy wejściu na stację metra Centrum zmienią się nie do poznania. Miasto rozstrzygnęło konkurs na operatora powierzchni, który przez trzy lata będzie dbał o wygląd patelni. - Koncepcja zagospodarowania przestrzeni przy wejściu do stacji metra Centrum miała zakładać ożywienie ścian „patelni” poprzez projekcję nastawioną na interakcję sztuki z widzem, w tym zawierać kreatywne rozwiązania, pozwalające na uatrakcyjnienie i estetykę otaczającej przestrzeni. Realizowane murale miały wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym i zachęcającym do działania, miały mieć wysoką wartość artystyczną - czytamy w oficjalnym komunikacie miasta. 

Decyzja premiera ROZJUSZYŁA mieszkańców. Warszawiacy WPADLI W FURIĘ!

Wykonawcę wybrało jury konkursu. Została nim stołeczna firma GOOD LOOKING STUDIO. Od momentu podpisania umowy do listopada 2023 wykona na ścianach nawet 15 murali. Będą to malunki w ramach kampanii społecznych, miejskich oraz murale według własnych projektów firmy. Każda z prac będzie widniała na betonowych ścianach co najmniej 2 miesiące. 

Trzaskowski OBURZONY decyzją rządu! Miasto straciło OGROMNE PIENIĄDZE

Konferencja Mateusza Morawieckiego. Nowe OBOSTRZENIA