Warszawa. Na ile osób można organizować wesela?

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne/wesela 2021

Warszawa. Trwa luzowanie obostrzeń. Na ile osób można organizować wesela?

2021-06-12 10:52

Weselny sezon w pełni. Wiele par może odetchnąć z ulgą i krzyknąć głośno: „Nareszcie!”. Chociaż pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany na huczne wesela na 300 osób, wszystko stopniowo wraca do normy. Nie ma zakazu organizowania przyjęć, chociaż nadal obowiązują limity gości. Ile osób może brać udział w weselach? Sprawdź!

Spis treści

 1. Wesela 2021 ruszyły!
 2. Wesela 2021 - ile osób na weselu?
 3. Ślub 2021 - ile osób w kościele?
 4. Ślub 2021 - ile osób w urzędzie?

Wesela 2021 ruszyły!

Z opóźnieniem, ale ruszył sezon weselny 2021. Nie ma weekendu, by któraś para nie wypowiadała sakramentalnego „tak”. Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany przyszłych małżonków. Wiele z nich długo wyczekiwany dzień przekładała, lub całkowicie odwoływała. Najbardziej sporną kwestią był limit osób mogących uczestniczyć w weselach.

ZOBACZ TEŻ: Euro 2021. Strefa Kibica powstanie na Stadionie Narodowym. Konferencja premiera 10.06.2021

Wesela 2021 - ile osób na weselu?

Liczba osób mogących uczestniczyć w weselach zmieniała się jak w kalejdoskopie. Za każdym razem, zmiana w limitach była ogromnym zaskoczeniem dla narzeczonych, którzy już wcześniej musieli podać właścicielom lokalu liczbę uczestników przyjęcia.

 • od 15 maja na weselu mogło pojawić się maksymalnie 25 osób - na otwartym powietrzu lub w lokalu/budynku wskazanym jako adres zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie
 • od 28 maja w weselu mogło już uczestniczyć maksymalnie 50 osób, a imprezę można było zorganizować również w lokalu

Z 6 czerwca uległo to zmianie. Na duży plus oczywiście! Obecnie można organizować wesela na maksymalnie 150 osób. Co ważne, w ten limit nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione.

Ślub 2021 - ile osób w kościele?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary. Nadal większość narzeczony decyduje się przysięgać sobie miłość i wierność przed Bogiem. Niestety, koronawirusowe limity nie ominęły również kościołów. Obecnie może w nich przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Ale już niedługo. W czwartek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od niedzieli, 13 czerwca, limity w kościołach zostają zwiększone do 50 proc. obłożenia, a od 26 czerwca - do maksymalnie 75 proc. obłożenia.

Ślub 2021 - ile osób w urzędzie?

Pary, które decydują się na ślub cywilny, również muszą liczyć się z ograniczeniami. W salach ślubów również obowiązują limity osób. Jeszcze niedawno było to maksymalnie 5 osób. Aktualnie nie może to być więcej niż jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.Maksymalna liczba uczestników uroczystości w salach ślubów w Warszawie to:

 • ul. S. Żeromskiego 29 (Bielany) - 5 osób
 • pl. Zamkowy 6, Pałac Ślubów I piętro - 5 osób, II piętro - 10 osób
 • al. Solidarności 90 (Wola)- 5 osób
 • pl. Czerwca 1976 r. (Ursus) - 5 osób
 • al. Komisji Edukacji Narodowej 61 (Ursynów) - 6 osób
 • ul. Włókiennicza 54 - 6 osób
 • ul. I Praskiego Pułku 33 (Wesoła) - 6 osób
 • ul. ks. I. Kłopotowskiego 1/3 (Praga Północ) - 6 osób
 • ul. L. Kondratowicza 20 (Targówek) - 5 osób
 • ul. Klimczaka 4 (Wilanów) - 8 osób

Do liczby uczestników ślubów w Urzędach Stanu Cywilnego nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Co więcej, wszyscy mają obowiązek zakrywania nosa i ust. Zwolniona z tego obowiązku jest jedynie para młoda podczas zawierania małżeństwa.

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec
Nasi Partnerzy polecają