Warszawa: Niepełnosprawni mogą odetchnąć z ulgą! Kolejne udogodnienia w metrze!

2020-08-02 12:17 Norbert Amlicki
wózek inwalidzki
Autor: pixabay.com

Niepełnosprawni pasażerowie metra często musieli borykać się z różnymi problemami. Jednymi z największych utrudnień były awaryjne windy, które nie spełniały standardów dla mieszkańców dotkniętych kalectwem. Teraz na stacji metra Racławicka się to zmieni!

Niepełnosprawni pasażerowie często skarżyli się na niewygodną platformę na stacji Racławicka. Podnośnik często ulegał awariom, a dodatkowo podczas jazdy pasażerowie musieli cały czas trzymać wciśnięty przycisk. -Korzystający z niego pasażerowie zgłaszali też inne uwagi - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Prośby pasażerów nareszcie zostały wysłuchane. ZTM ogłosił przetarg na budowę nowej windy wyposażoną w pełną kabinę, która ma być jeszcze bardziej przystępniejsza dla niepełnosprawnych. - Powstanie tu całkowicie nowa winda wyposażona w pełną kabinę, a nie - jak dotychczas - w samą platformę. Przycisk trzeba będzie wcisnąć tylko raz - informują pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego. 

Powstanie Warszawskie: Co się działo na Rondzie Dmowskiego?! Ogromne kontrowersje! [GALERIA, WIDEO]

Pozwólcie niepełnosprawnym dzieciom wrócić do szkoły

Powstanie Warszawskie: Zobacz co w tym dniu ZROBIŁY autobusy komunikacji miejskiej! [WIDEO]

- Do tej pory windy dobudowaliśmy na stacjach Imielin (dwie), Stokłosy (dwie), Ursynów (dwie), Racławicka (jedna) i Służew (jedna), zwiększając dostępność tych stacji. Ponadto na stacji Pole Mokotowskie planowane są cztery nowe windy po stronie północnej - trwają prace projektowe - relacjonują urzędnicy ZTM.

Wybiła Godzina "W". Tak tłumy mieszkańców uczciły pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.