"SAVE THE PLANET - OCALMY PLANETĘ"

Warszawa. Niezwykła wystawa ekologiczna w Norblinie. Posadzą las w zamian za jej ślad węglowy

2022-09-22 11:15

„Save the planet – ocalmy planetę” to wyjątkowa, multisensoryczna wystawa, która snuje opowieść od Wielkiego Wybuchu, poprzez rozwój cywilizacji, aż do kryzysu klimatycznego, w którym dzisiaj jesteśmy. Jej oglądanie to prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów, a także wielka lekcja nie tylko historii powstania i rozwoju świata, ale także ekologii. Wystawa ruszy już 24 września w Art Box Experience w Fabryce Norblina. Będzie można ją obejrzeć do 15 stycznia 2023 r.

Od Wielkiego Wybuchu do kryzysu klimatycznego

Wystawa „Save the planet – ocalmy planetę” to wizualna opowieść o narodzinach naszej planety i życia na niej, nie tylko ludzkiego, ale całej natury. Zwiedzanie wystawy to podróż między kosmosem, światem podwodnym, dziką przyrodą i rozwojem cywilizacji, której działania często przyczyniają się do dewastacji natury – chodzi między innymi o nadmierną produkcję plastiku czy wycinanie lasów. Jednym z celów wystawy jest uświadomienie społeczeństwa, jak ważna jest edukacja klimatyczna. Każdy jej uczestnik może przeczytać dekalog nawyków, jakie można zastosować w codziennym życiu, by polepszyć kondycję naszej planety. Wystawie towarzyszy poruszająca muzyka klasyczna i efekty wizualne, które dosłownie – zabierają nas w inny świat.

Niezwykła wystawa ekologiczna w Norblinie. Posadzą las w zamian za jej ślad węglowy

Twórcy o wystawie "Save the planet - ocalmy planetę"

- Chcieliśmy zrobić kontent, który nie tylko byłby rozrywkowy, ale miałby jakąś misję. Wszystko wynikało z tego, że byliśmy zaniepokojeni kryzysem klimatycznym na świecie. Włożyliśmy w ten projekt bardzo dużo pracy – skomentował Piotr Sikora, współtwórca „Save the planet – ocalmy planetę”. - Ten projekt pochłaniał bardzo dużo mojego czasu, emocji i ciężkiej pracy. To wielka radość być tutaj i widzieć, że wystawa jest skończona i dostępna dla widzów – dodał Jarbas Agnelli, Brazylijczyk, który jest pomysłodawcą tego widowiska, jego scenarzystą oraz reżyserem.

- Jest to rozrywka inna niż wszystkie, to coś zupełnie innego niż kino lub zwykła wystawa. To niewiarygodne widowisko – powiedziała Joanna Kowalkowska, założycielka i prezeska Art Bx-Experience. Twórcy wystawy dodatkowo zapewniają, że w zamian za ślad węglowy, jaki wytwarza wystawa, we współpracy z fundacją posadzą las. Nieznane jest jednak miejsce, w którym będzie to zrealizowane. - Fundacja Aeris Futuro we współpracy z ekspertami zdecyduje, gdzie najlepiej posadzić las – powiedział Piotr Sikora, współtwórca projektu.

Wystawa multisensoryczna SAVE THE PLANET - OCALMY PLANETĘ zabiera nas w porywającą podróż przez czas i przestrzeń w najodleglejsze zakątki globu z „zieloną” misją ratowania Ziemi. Ten unikalny projekt, łączący nowoczesne technologie i muzykę klasyczną zwraca uwagę̨ na problemy ekologiczne. Zajrzymy do wulkanów i na dno oceanów, podróżując przez wszystkie kontynenty i oceany z ławicami kolorowych ryb, arktycznymi pingwinami, wielorybami, z kolorowym ptactwem, antylopami i gepardami. Zobaczymy niezwykłe ujęcia z kosmosu, materiały dokumentalne, przyrodnicze, ale też sugestywne animacje stworzone komputerowo przez studio Platige Image. A wszystko to w rytmie Czterech pór roku Antonio Vivaldiego, wzbogaconych o współczesne instrumentarium - o widowisku pisze na swojej stronie Art Box Experience.

Sonda
Co robisz, aby chronić świat przed katastrofą klimatyczną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE