Warszawa: Pokusa zwyciężyła nad rozsądkiem. Sprzęt dla graczy ważniejszy od uczciwej pracy [GALERIA]

2020-08-13 10:20 Norbert Amlicki
Złodzieje rusztowań mieli więcej na sumieniu
Autor: KMP Legnica

Obywatel Ukrainy myślał, że dokonał zbrodni doskonałej. Ta kradzież w miejscu pracy według niego nie mogła się nie udać. Zdziwienie jakie rysowało się na jego twarzy podczas składania wizyty przez policjantów było nie do opisania. Mężczyzna będzie musiał pożegnać się ze swoją pracą.

Mało kto wie, że biuro kontroli i bezpieczeństwa w firmie kurierskiej ściśle współpracuje z miejscowymi policjantami. Ma to zapobiec kradzieżom i nieuczciwości wśród kurierów. Tego nie wiedział obywatel Ukrainy, który wpadł na genialny pomysł "przygarnięcia" sprzętu elektronicznego. - 39-letni obywatel Ukrainy zatrudniony w jednej z firm pocztowo-kurierskich pokusił się na laptopa i klawiaturę z myszką warte łącznie około 2500 zł - informuje podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. Informację taką funkcjonariusze dostali właśnie od pracownika biura kontroli. Monitoring zarejestrował całe zdarzenie więc policjanci mieli twarde dowody przeciwko kurierowi.

Warszawa: Nielegalne słoiki z przetworami według "NOWOCZESNEGO" przepisu dziadka [GALERIA]

Dlatego policjanci odwiedzili imigranta w czasie pracy. Był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy.

Mężczyzna na początku nie przyznał się do kradzieży, ale po obejrzeniu nagrania z monitoringu zmienił zdanie. - przyznał się, że sprzęt przechowuje w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu - relacjonuje podkom. Robert Koniuszy. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. W trakcie przeszukiwania mężczyzny wyszło na jaw, że posiada przy sobie woreczek z amfetaminą. Powiedział, że ma to na własny użytek. Ukrainiec trafił do aresztu i już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.